Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Küsmem devam ederim

Küsmem devam ederim

“Ben ‘yokum’ derken kulüpten yok olmayı kastetmedim. ‘Florya’yı imar etme projesinde yokum’ dedim. Söylediklerim çarpıtıldı. Galatasaray’ın patronu genel kuruldur. Zıtlaşma yok. O ne derse öyle olur. Her zaman görevimin başındayım.”

15.10.2016 02:21

“Ben ‘yokum’ derken kulüpten yok olmayı kastetmedim. ‘Florya’yı imar etme projesinde yokum’ dedim. Söylediklerim çarpıtıldı. Galatasaray’ın patronu genel kuruldur. Zıtlaşma yok. O ne derse öyle olur. Her zaman görevimin başındayım.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya projesine onay çıkmaması halinde istifa edeceği yönündeki iddialara cevap verdi:Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 22 Ekim'deki genel kurulda Florya projesine onay çıkmaması halinde görevi bırakacağı yönündeki iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın 111. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında kulübün kurucusu Ali Sami Yen'in kabrini ziyaret eden Özbek, sonrasında soruları yanıtladı. Florya projesi ile ilgili sözlerinin farklı yerlere çekildiğini söyleyen Özbek, "Görevimin başındayım" dedi.CIMBIZLA KELİME SEÇİLMİŞKulübü daha iyi yerlere taşımak için çalıştıklarını belirten Özbek, "Söylediğim ifadeler çarpıtılıyor. 'Galatasaray Futbol Takımı'nın Florya'dan çıkabilmesi için kulübün stada daha yakın, daha konforlu bir yere taşınması lazım. Bunu sağlayamazsak 'ben yokum' dedim. 'Yokum' derken kulüpten yok olmayı kastetmedim. 'Florya'yı imar etme projesinde yokum' dedim. Cımbızla kelime seçerseniz, farklı manalar çıkarabilirsiniz" şeklinde konuştu.BİZ EMANETÇİYİZGenel kurulun Gatasararay'ın sahibi olduğunu vurgulayan Özbek, "Bizler emanetçiyiz. Biz, çalışmalarımız neticesinde Galatasaray'ı daha ileriye taşımanın yollarını arıyoruz. Genel kurul işin sahibi. Nasıl istenirse öyle yaparız. Bir zıtlaşma yok. Genel kurul bu işin patronu, o ne derse öyle olur. Galatasaray Spor Kulübü bana 3 yıllık yönetme hakkı verdi. Bizim yapmamız gereken aldığımız görevi süre sonuna kadar layıkıyla götürmek. Galatasaray'ın mali bağımsızlığa kavuşması ise bizim görevlerimizden bir tanesi. Dolayısıyla görevimizin her zaman başındayız" diye konuştu.YASAK TAMAMEN KALKMALIBeşiktaş derbisinde Galatasaray taraftarının Vodafone Arena'ya gitmesine de değinen Dursun Özbek şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizin en büyük ihtiyaç duyduğu konu; birlikte, beraber ve kardeşçe olmak. Spor, Türkiye ve dünyada ilgiyle izlenen bir olay. Sporda verilen mesajlar büyük kitlelere ulaşıyor. Fikret başkan ile konuşup deplasman yasağının kalkmasına karar verdik. Dostça bir maç oldu. Maç 90 dakika; fakat öncesi ve sonrasında büyük şov oluyor. İki taraftar aynı sahada maçı seyrettiğinde şov daha zevkli oluyor. Derbi yasağının tamamen kalkması en büyük arzum."

Yorumlar | 0
üye profil