Kurtardığı penaltı ile yıldızlaşan Ersin Destanoğlu'ndan flaş Muslera sözleri

Galatasaray derbisinde kurtardığı penaltı ile maçın kahramnalarından biri olmayı başaran Beşiktaş'ın genç file bekçisi Ersin Destanoğlu, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ersin, Mostafa Mohamed'in atacağı köşeyi daha önce çalıştığını ifade ederken, mevkidaşı Muslera'nın da çok önemli bir kaleci olduğunun altını çizdi. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 12:37
Değiştirme Tarihi: 27.10.2021 12:37
Kurtardığı penaltı ile yıldızlaşan Ersin Destanoğlu'ndan flaş Muslera sözleri

Kırılma anında penaltıyı kurtardığını ifade eden Ersin, kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. Penaltı anıyla ilgili de konuşan Ersin, son ana kadar beklediğini, hissettiği köşeye atlayıp penaltıyı kurtardığını ifade etti. 

Ersin o anlarla ilgili şunları söyledi: 

"Tüm penaltıcılar izledim. En çok nereye atıyorlar izlemiştim. Penaltıdan sonra Mustafa Muhammed topu aldı. Hislerim tuttuğum köşeydi. Son ana kadar bekleyip kurtardım. Son dakikalarda kurtardığım için önemliydi. Analiz önemli. Her maçtan önce tüm rakipleri izliyorum. Bu sayede kurtardım." 

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Muslera ile ilgili yöneltilen soruya yanıt veren Ersin Destanoğlu, "Muslera çok büyük kaleci. 10 yıldır burada. Birçok gencin örnek aldığı bir kaleci. Belki basit goller yiyebiliyorlar ama tartışılmaz yeteneği var. Basit gol her maçta yeniyor, sadece derbide değil. Dalgınlık oluyor, konsantre durumuna göre olabiliyor. Eleştiri alabiliyorsunuz ama diğer maçta elinizden geleni yapıyorsunuz." dedi. 

"ÇAĞRILACAĞIMI BİLİYORUM"

Milli Takım'a gitmeyi beklediğini söyleyen Ersin Destanoğlu, takım arkadaşı Rıdvan'ın da orada olduğunu, bu şekilde devam ettiği sürece çağrılacağını bildiğini aktardı. 

Ersin Destanoğlu şunları söyledi: 

"Beklediğim bir yer A Milli Takım. 20 yaşımdayım. Birçok genç oyuncu gitti, Rıdvan gibi. Ben sahada elimden geleni yapayım, kulübümde en iyi performansı göstereyim çağıracağımı biliyorum. Kasım olmaz mart olur, mart olmaz yazın olur. Elimden geleni yapınca çağrılacağımı biliyorum."

"RIDVAN'LA 13 YAŞINDAN BERİ BERABERİZ"

Rıdvan Yılmaz'la ilgili soruları cevaplayan Ersin "Rıdvan Yılmaz ile uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığımız var. Aynı lisede okuduk. Evlerimiz yakındı. 13 yaşımdan beri birlikteyiz. Okula beraber gider gelirdik. Sevinç sırasında kulağıma neden uzandı bilmiyorum, belki de boyu oraya yetti. Kulağımı ağrıttı." dedi.

"AVRUPA'DA OYNAMA HAYALİM VAR"

Avrupa'ya transfer olmak istediğini söyleyen Ersin Destanoğlu "Manuel Neuer örnek aldığım bir kaleci. Birçok ligi izler, takımı takip ederim. 1.5-2 senedir a takım kalesini koruyorum. Beni örnek alan kardeşlerim vardır. Onlar da takip etsin, çalışmayı bırakmasınlar, ellerinden geleni yapsınlar. Ben öyle yaptım. Hiç yılmadım. A takıma 16 yaşımda çıktım. 5. kaleciydim. Hep çalıştım. Kaleye geçince bırakmamak için elimden geleni yaptım. Avrupa'ya gitme hayalim var. Beşiktaş'ta oynuyorum şu an, bu seneye de çok odaklandık. Kötü giden bir tablo vardı. İyi oynayıp sonuç alamıyorduk. Sonuç da alacağız artık. Bu sezon önemli olan Beşiktaş'ın başarısı. Belki bu sezon bitince, belki 2 sene içinde bu hedefime ulaşırım. Şu an burada çok önemli maçlar oynuyoruz. Beşiktaş daha önemli şu an. Birçok ligi izliyorum, tüm ligleri seviyorum. Şu an sevdiğim ligi söylemek, şu takımı seviyorum demek 'Bu takıma gider' diye haberler çıkartabilir. Söylemek doğru olmaz o yüzden." açıklamasını yaptı.

"SERGEN YALÇIN ARKAMDA DURDU"

Sergen Yalçın'a verdiği destekler nedeniyle teşekkür eden genç kaleci, "Basit hatalar yaptığımızda bile hep arkamızda durdu. 19-20 yaşında genç bir kaleciye şans vermek ve arkasında durmak kolay değil. Sergen Hocamıza teşekkür ediyorum. Onun övgüleri beni gururlandırıyor." dedi.

"EN ÇOK ZORLANDIĞIM FORVETLER..."

Burak Yılmaz ve Cenk Tosun'a karşı zorlandığını ifade eden Ersin, "En çok zorlandığım forvetler Cenk Tosun ve Burak Yılmaz. İkisi de üst düzey golcüler. Ülke futbolu için de çok önemli değerler" diye konuştu.

İlgili Sayfalar: Spor