Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Küme düşme tehlikesi

Küme düşme tehlikesi

Göztepe maçında takımı sahadan çeken Eskişehirspor, ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Kırmızı-siyahlılar aynı eylemi tekrarlaması durumunda bir alt kümeye düşürülecek.

25.10.2016 02:01

SPOR SERVİSİ
TFF 1. Lig’de pazar günü oynanan Göztepe maçının uzatma dakikalarında hakem Serkan Tokat’ın kararlarını protesto eden ve sahadan çekilen Eskişehirspor’a çok ağır cezalar geliyor.

Eskişehirsporlu Meye’nin son dakikada ceza alanı Schewechlen tarafından düşürülmesine hakem Tokat’ın devam demesine ve hemen ardından Göztepe’nin galibiyet golünü kazanmasına Eskişehirspor’un gösterdiği tepki, sahalarımızda uzun zamandır görülmeyen yaptırımların devreye girmesine yol açacak.

Verilmeyen penaltı kararı ve Göztepe’nin golüne tepki olarak takımı sahadan çeken ve soyunma odasına gönderen teknik sorumlu Alpay Özalan başta olmak üzere, “çekilin” talimatı verdiği öne sürülen kulüp başkanı Halil Ünal ve kırmızı-siyahlı kulüp bugün disiplin kuruluna sevk edilecek. Futbol Müsabaka Talimatı’nın 24. maddesine göre Eskişehirspor sahadan çekildiği için hükmen yenik ilan edilecek ve 3 puanı silinecek.

Karşılaşmanın temsilcileri Süleyman Arkan ve Nazif Çıldır’ın raporlarında 90+2. dakikada Göztepe’nin kazandığı golden sonra Eskişehirsporlu oyuncuların hakem Serkan Tokat’ın üzerine yürüdüğü ve itiraz ettiğini, bu arada teknik direktör Alpay Özalan’ın ise santra atışı yapılmadan takımını sahadan çekerek soyunma odasına gönderdiği ifade edildi. İddia edildiği gibi çıkış tüneli ve soyunma odası koridorunda Eskişehirsporlu bazı futbolcular ile güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşanmadığı belirtildi.

İtirazlardan sonra hakem Tokat’ın içeri giden Eskişehirsporlu futbolcuları sahaya davet ettiği, 4 dakika bekledikten sonra  soyunma odasına giderek maçı tatil ettiği kaydedildi. Hakemin tatil kararından 14 dakika sonra Eskişehirspor takımının geri döndüğü, ancak hakemin tatil kararının tebliğ edilmesiyle ikinci kez soyunma odasına gittikleri belirtildi.

Üç puan silinebilir
Hükmen yenilgi alması ve üç puanının silinmesi gündeme gelen Eskişehirspor’da PFDK Ünal’a “Takımı sahadan çekin” talimatının kendisinin verip vermediğini soracak. Ünal “ben verdim” derse, Eskişehirspor başkanı 30 günü kadar hak mahrumiyeti ile cezalandırılacak. Aynı şekilde Özalan’ın da 15 ila 30 gün arası ceza alacak.

Yine talimata göre Eskişehirspor takımı maçın hakem, gözlemci ve temsilci masraflarını da ödemek zorunda kalacak. Bu sezon içinde aynı eylemin tekrarlanması durumunda ise Eskişehirspor takımı talimatın 24’e (a) bendine göre bir alt kümeye düşürülecek.

Serkan Tokat kızağa
Maç içindeki kararları tartışılan hakem Serkan Tokat’ın gözlemcisi Adnan Şeker’den 7.9 notu aldığı ve Merkez Hakem Kurulu tarafından bir süre dinlendirileceği öğrenildi. Tokat’ın özellikle son dakikadaki penaltı kararının siyah-beyaz hataya girdiği ifade edildi.

Yorumlar | 0
üye profil