Küme düşme olacak mı? TFF Başkanı Nihat Özdemir'den açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir, 'Bu sene küme düşme kaldırılacak mı?' sorusuna kesin bir dille yanıt verdi. Milliyet'e açıklama yapan Nihat Özdemir, ligde bu sezon da küme düşmenin kaldırılacağına dair söylentilere yönelik şunları söyledi: “Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 09:43
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 09:43
Küme düşme olacak mı? TFF Başkanı Nihat Özdemir'den açıklama

TFF Başkanı Nihat Özdemir TFF 1.Lig, Misli Com 2. Lig ve Misli Com 3. Lig’de son haftalarda sessiz ve derinden gelen “küme düşmenin kaldırılması” söylentileriyle ilgili olarak "“Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır." ifadelerini kullandı.

“Hiç kimse aklına bile getirmesin. Bu liglerin statüsü, oyunun kuralları var. Geçen sezonun sonunda pandemi nedeniyle küme düşmenin durdurulması kararı bir iyi niyet örneğiydi. Ama bu yıl da düşmenin kaldırılması çok yanlış olur. Böyle yanlışlar yapmaya hakkımız yok. Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar. Düşmenin kaldırıldığı ligleri taşımak da, oynatmak da artık mümkün değildir.”