Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı Mehmet Sepil oldu! Peki Mehmet Sepil kimdir?

Eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın istifası ile boşalan Kulüpler Birliği Başkanlığına Göztepe Başkanı Mehmet Sepil seçildi.

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2019 15:08
Değiştirme Tarihi: 05.11.2019 15:08
Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı Mehmet Sepil oldu! Peki Mehmet Sepil kimdir?

Eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın görevinden istifa etmesinin ardından boşalan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığını Göztepe Başkanı Mehmet Sepil seçildi. 

MEHMET SEPİL KİMDİR?

Mehmet Sepil, 1955 yılında İzmir'de doğdu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu, aynı üniversitede Kıyı ve Liman Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

30 yıldan fazla bir süre inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde mali ve idari yöneticiliği yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde çalıştı.

2011'de İngiliz Vallares PLC ile birleşmesine kadar Irak'ta faaliyet gösteren en büyük petrol şirketi olan Genel Energy şirketinin CEO'luğunu yaptı.

2012 senesi verilerine göre 450 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 34. iş adamı olan Sepil'in yönettiği Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahiptir.

Ayrıca Sepil'in, Ege mutfağını dünyaya tanıtmak için kurduğu bir restoranlar zinciri bulunmaktadır.

Mehmet Sepil Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

Sepil, çocukluğundan bu yana Göztepe'ye olan ilgisi ile bilinmektedir. Hüseyin Altınbaş, 24 Mart 2014 tarihinde Yeni Asır'a verdiği röportajda "Gerekirse kulübü satarım" ifadesini kullanıp kulübü satın almak isteyen herkesle görüşebileceğini belirttikten sonra, uzun süredir kulübün hisselerini almak isteyen Sepil harekete geçmiş ve 7 milyon 500 bin dolarlık satış bedelinin yanı sıra kulübün mevcut borçlarını da üstlenerek kulübün başkanı olmuştur ve 14 sene aradan sonra 2017 senesinde Göztepe takımını Süper Lig'e çıkartmıştır.