Kucka, Trabzonspor'u TFF'ye şikayet etti

Kucka, Trabzonspor'u TFF'ye şikayet etti
Yayınlanma Tarihi: 27.09.2018 17:00 | Değiştirme Tarihi: 27.09.2018 17:00

Trabzonspor'da ikinci Burak Yılmaz olayı yaşanıyor. Son 2 haftadır forma şansı bulamayan Juraj Kucka, alacaklarını tahsil etmek için TFF’ye başvurdu..

Burak Yılmaz’ın alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle Trabzonspor’u Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet etmesinin külleri soğumadan yeni bir kriz daha kapıya dayandı. Son 2 haftadır forma şansı bulamayan ve yedek kulübesinde oturan Juraj Kucka, parasını tahsil edemediğini gerekçe gösterip Trabzonspor’u TFF’ye şikayet etti. Bu durum yönetim tarafından da teyit edildi.

 

Diğer yabancılar sırada

 

Bordo-Mavili kulüpten yıllık 2 milyon 250 bin euro garanti ücret alan Slovak oyuncu, parasının söz verilen zamanda ödenmediğini öne sürüp federasyona başvurdu. Trabzonspor, Kucka’nın parasını ay sonuna kadar hesabına yatırmak zorunda. Aksi halde Slovak oyuncunun serbest kalma hakkı doğuyor. Aldığımız bilgilere göre, diğer yabancılar da alacakları için TFF’ye başvuru yapacak.

 

26 milyon tl acil ödeme 

 

Göreve geldikten sonra yaklaşık 200 milyon TL ödeme yapan yönetim, yılsonuna kadar da aynı miktara yakın bir parayı daha ödemek zorunda. Kaynak arayışları için Ankara’yı adeta mesken tutan Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi, tüm şartları zorluyor. Bize gelen bilgilere göre, eylül sonuna kadar ödenmesi gereken 26 milyon TL’lik paranın önemli bir kısmı için gerekli sözler alındı. (Karadeniz Gazetesi)