Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kübalı Lopez ömrümü yedi

Kübalı Lopez ömrümü yedi

Rio'da altına en yakın sporcularımızdan milli güreşçi Rıza Kayaalp'in annesi, oğlunun Kübalı ezeli rakibi Mijain Lopez Nunez'i yenip madalyayla döneceğinden emin: Köye geldi, güzel yemekler yaptım, iyi baktım Rıza'ya. O Lopez ömrümü yedi. Bu sene Allah izin verirse onu yıkacak

15.08.2016 11:11

Rio'da altına en yakın sporcularımızdan milli güreşçi Rıza Kayaalp'in annesi, oğlunun Kübalı ezeli rakibi Mijain Lopez Nunez'i yenip madalyayla döneceğinden emin: "Köye geldi, güzel yemekler yaptım, iyi baktım Rıza'ya. O Lopez ömrümü yedi. Bu sene Allah izin verirse onu yıkacak"

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçimiz Rıza Kayaalp'in Yozgat'taki ailesi, bugün 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mindere çıkacak oğullarına destek için Brezilya'ya gitti.

Rıza'nın ezeli rakibi Kübalı Mijain Lopez Nunez'i yenerek olimpiyat madalyasını alacağına emin olan Kayaalp Ailesi, heyecanlı yolculuk öncesi Yozgat Kavurgalı Köyü'ndeki evlerinde, yaşadıkları heyecanı HABERTÜRK'e anlattı.

ABD'Lİ YÜZÜCÜYE SİLAHLI SOYGUN ŞOKU!

'BAŞARISI BENDEN'
Oğluna güvendiğini söyleyen baba Kelami Kayaalp, "Olimpiyat madalyasını almasını, şehitlerimizin kanından olan ay-yıldızlı bayrağı taşımasını canı gönülden istiyorum" dedi.

Rıza'nın olimpiyatlara en iyi şekilde hazırlandığını belirten Kayaalp, şöyle devam etti:

"Rıza'nın ilk hedefinde Lopez'i yıkmak var. Köye geldi gitti, hindi kestim, tavuk kestim, kaz kestim. İyi baktım Rıza'ya. Çok heyecanlıyız Türkiye'yi temsil edeceği için. Oğlumuzla gurur duyuyoruz. Türk milleti için, Yozgat için, vatanı için çok heyecanlıyız. Olimpiyat madalyasını almasını istiyorum. İnşallah birincilikle, sevinçle döneriz Rio'dan. Şu ana kadar Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırdı, İstiklal Marşı'nı söyletti."

Kendisinin de gençliğinde güreşçi olduğunu dile getiren Kelami Kayaalp, "Rıza'nın güreşteki başarısı benden kaynaklanıyor. Ben de gençlikte pehlivandım" diye konuştu.

BOLT BİLDİĞİNİZ GİBİ...

'LOPEZ ÖMRÜMÜ YEDİ'
Oğlunun madalyalarla dolu dolabını temizleyip düzenleyen anne Sevgi Kayaalp ise "Buraya olimpiyat madalyasını da koymak istiyorum" dedi. Yozgat'a son olarak Ramazan Bayramı'nda gelen oğluna çok iyi baktığını söyleyen anne Kayaalp, "Davet yaptım, güzel yemekler yaptım, iyi baktım, istediği şekilde her şeyi yaptım. Rıza daha önce olimpiyatlarda mücadele ettiği Lopez'i bu kez inşallah yenecek. O Lopez ömrümü yedi. Bu sene Allah izin verirse yıkacak. İnşallah tuşla yıkar gelir" ifadesini kullandı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşan milli bütünlüğe oğlunun alacağı madalyanın büyük katkı sağlayacağını da vurgulayan Sevgi Kayaalp, "Özellikle de bu sene orada o şehit kanından bayrağımızı dalgalandırmasını istiyor, duygulanıyorum" diye konuştu.

PERİLER'İN ÇEYREK FİNALDEKİ RAKİBİ...

ONU YENİP ŞAMPİYON OLDU
Rıza Kayaalp, 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 120 kiloda dünya ve olimpiyat şampiyonu Kübalı Nunez'i mağlup ederek şampiyon olmuştu. 2014 Dünya Güreş Şampiyonası'nda Nunez'e yenilip geçtiğimiz yıl finalde rövanşı alarak yeniden dünya şampiyonu olan Kayaalp, 2012 Londra Olimpiyatları finalinde yine Kübalı güreşçiye yenilerek 3'üncü olmuştu. Kayaalp, Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından grekoromen stil 130 kiloda dünyanın en iyi güreşçisi seçilirken, ezeli rakibi Nunez listenin 2'nci sırasında yer almıştı.

Yorumlar | 0
üye profil