Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kötü alışkanlık!

Kötü alışkanlık!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün sürekliliğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

19.10.2016 05:39

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün sürekliliğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Trabzonspor’un, kulübün bir sisteme ihtiyacı var. ‘Başarı ve başarısızlıkta teknik kadro ve oyuncu gitsin’ modeli, kulüplerin batış modelidir” diye konuştu.

“Türkiye’de sürdürülebilir, sürekliliği olan sisteminiz varsa başarı kaçınılmazdır” ifadesini kullanan Usta, “Trabzonspor 3 senede 10 defa kuruldu, sonuç ne? ‘Bunlarla da olmadı at kenara’ yapılacak en büyük hatadır” dedi.

İlkokula gittikleri dönemde Trabzonspor’un kadrosunu ezbere saydıklarını hatırlatan Muharrem Usta, “Kimse Trabzonspor’un son 5 yılda kadrosunu sayamıyor. Bu ders almak isteyene yeter. Yeni düzene ihtiyaç var. O düzende çocuklarımız Trabzonspor takımının ilk 11’ini saymaya başladığı gün bu takımın şampiyon olacağı gündür. O zaman da bizim bunları bu takımın içine monte etmemiz lazım. ‘Bu takımı dağıtalım, bu da çöpe gitsin, para da gitsin, yeni gelenlere bakarız, onlar da 6 ay sonra’ olmaz. Bizim acilen terk etmemiz gereken bir alışkanlığımız var, artık burada sürekliliğe ihtiyaç var. Sürekliliği olmayan bir Trabzonspor’dan kimse bir şey beklemesin” ifadesini kullandı.

Trabzon’a kredi
Trabzonspor Kulübünün, 265 milyon liralık kredi  kullandığı bildirildi. TrabzonsporSportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’nin  Borsa İstanbul’a gönderdiği, KAP’da yer alan açıklamada, “Şirketimiz, kullanmış olduğu 265 milyon lira tutarındaki kredinin yaklaşık 210 milyon liralık kısmı ile kredi borçlarını kapatmak suretiyle refinansman yoluna gitmiştir” ifadesi yer aldı. Açıklamada, kredinin geriye kalan 55 milyon liralık kısmıyla da kısa vadeli borçların ödemesinin yapıldığı kaydedildi.

7 maçta farklı kadro
Ligin ilk 7 haftasında, 25 kişilik takım kadrosundan 19 futbolcusuna forma veren Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, henüz ideal 11’ini oluşturamadı, birçok maça farklı 11’le çıktı. Esteban, Furkan, Uğur, Yusuf Yazıcı, Abdülkadir ve Ramil Shedidaev ise ilk 7 haftada şans bulamayan isimler oldu. Tüm maçlarda 90 dakika süre alan kaleci Onur Recep Kıvrak ile tecrübeli savunma oyuncusu Jan Durica, takımda en çok süre alan oyuncular olarak ön plana çıktı.

Yorumlar | 0
üye profil