Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de hayat normale dönüyor: Ligler yeniden başlayacak

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de hayat normale dönüyor: Ligler yeniden başlayacak
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 13:55
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 14:33

Koronavirüsün sıfır noktası olarak bilinen ve virüsün ilk kez ortaya çıkıp buradan da dünyaya yayıldığı Çin'de, virüsün yayılım hızının kontrol altına alındığı ve hayatın yavaş yavaş normale döneceği belirtildi. Bu kapsamda, ülkedeki futbol ve basketbol müsabakaları Nisan'ın ortasında başlayacak.

Sözcü Skor'da yer alan habere göre, korona virüsünün dünyaya yayıldığı ülke olan Çin, futbol ve basketbol maçlarını başlatmak kararı aldı. Şu sıralar Avrupa’nın boğuştuğu virüsün ülkede etkisini kontrol altına alan Çin’de futbol maçları 18 Nisan’da başlayacak.

Birçok yabancı futbolcunun mücadele ettiği ligde yeni sezon Quindao Huang-Shijiazhuang Ever Bright maçıyla başlayacak. Çin Süper Ligi normalde Şubat ayının son haftasında başlaması gerekiyordu ancak virüs nedeniyle süresiz olarak ertelenmişti.

BASKETBOL DA BAŞLIYORÇin Basketbol Ligi de futbol gibi Nisan ayının ortasında start alıyor. Virüs nedeniyle 2 Nisan’a ertelenen ancak karantina sürelerinin de eklenmesiyle 15 Nisan’a çekilen ligin başlama tarihi resmen açıklandı.

CBA, yaptığı açıklamada Çin takımlarıyla sözleşme altında olan oyuncular eğer lig başlamadan önce ülkeye gelmezse üç sezon boyunca Çin Ligi maçlarında oynayamayacak.