Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal: Hayatımda ilk kez kırmızı kart gördüm

Galatasaray karşılaşmasında kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilen İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, maç sonu yaptığı açıklamada hayatında ilk kez kırmızı kart gördüğünü söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2021 22:33
Değiştirme Tarihi: 05.01.2021 22:33
Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal: Hayatımda ilk kez kırmızı kart gördüm

Süper Lig'in 17'nci haftasında İttifak Holding Konyaspor, evinde Galatasaray'ı 4-3 mağlup etti. Karşılaşmada kırmızı kart görerek tribüne gönderilen Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İsmail Kartal şunları söyledi:

"Maçtan önce çok açık ve net açıklamalarda bulundum. Biz her zaman her yerde kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Her zaman galip gelmek için sahaya çıkıyoruz. Galip olamıyorsak mağlup olmamak için bugüne kadar mücadele ettik. Kazandığımız maçların hepsini hak ederek kazandık. Konyaspor olarak biz ne bugün bulunduğumuz yeri, ne de puan olarak bunu hak etmediğimizi, çok daha yukarılarda olmak istediğimizi söylemiştim. Bugün de rakip Galatasaray. Her rakip gibi, rakibimiz kim olursa olsun, biz normal maç gibi bu maça hazırlandık. Kazanmak için çıkıyoruz sahaya dedim ve oyunu çirkinleştirmeyeceğiz ve kendi oyunumuzu oynayacağız dedim. Konyaspor bir değişim içerisinde bu sezon başından beri. Kendi futbol mantalitemizi, daha hücum futbol oynayan, daha galibiyet için sahada mücadele eden bir sistemimiz var. Bu sisteme bağlı bir şekilde oyuncularım çok disiplinli mücadele ediyorlar. İnşallah sakat oyuncularımızın da aramıza dönmesiyle tekrar güçlü bir Konyaspor olarak devam etmek istiyoruz."