Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kongre Sonrasında Galatasaray'ın Hisseleri Yüzde 12 Arttı

Kongre Sonrasında Galatasaray'ın Hisseleri Yüzde 12 Arttı

Galatasaray AŞ hisselerinin fiyatı, genel kurulun ardından haftaya yaklaşık yüzde 12 yükselişle başladı. Bu yükselişle ezeli rakipler Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin önüne geçti.

24.10.2016 17:30

Galatasaray Kulübünün cumartesi günü gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda Dursun Özbek yönetiminin, Riva ve Florya arazilerinin geliştirilmesine yönelik projelerle ilgili yetki alması, hisse fiyatının haftaya sert yükselişle başlamasını sağladı.

YÜZDE 12 ARTIL

Cuma gününü 33,06 TL'den tamamlayan Galatasaray hisselerinin fiyatı, yeni haftaya yüzde 11,9 artışla 37,00 TL'den başladı. Galatasaray futbol takımının Spor Toto Süper Lig'inde haftayı mağlubiyetle tamamlamasına karşın, Riva ve Florya arazilerine ilişkin proje ile gelirlerinin önemli ölçüde artacağı beklentilerinin Galatasaray pay piyasasında alımların güçlenmesine neden olduğu belirtiliyor.

Saat 09.50 itibarıyla cuma günü kapanışına göre yüzde 9 yükselişle 35,96'TL'de dengelenen Galatasaray hisseleri, yatırımcısına ekim ayında yüzde 12, yıl başından bu yana ise yüzde 105 kazandırdı.

Yorumlar | 0
üye profil