Khabib Nurmagomedov, Poirier'i 3. rauntta pes ettirdi!

Khabib Nurmagomedov, Poirier'i 3. rauntta pes ettirdi!
Yayınlanma Tarihi: 09.09.2019 10:53 | Değiştirme Tarihi: 09.09.2019 12:07

Connor McGregor'a ringi dar ederek dünyaya adını duyuran Khabib Nurmagomedov, neredeyse 1 yıl sonra tekrar kafese döndü.

Hafifsıklet şampiyonu Müslüman-Rus dövüşçü, ABD'li güçlü rakibi Dustin Poirier'i üçüncü rauntta pes ettirdi. Poirier, Khabib'i zor duruma düşürecek şanslar yakalasa da Dağıstanlı 31. yaş gününden önce kazanma serisini 28-0 yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Khabib Nurmagomedov, McGregor ile olan dövüşünü kazandıktan sonra kafesten atlayarak rakip teknik ekibe saldırmıştı! Khabib tellerden atladığı vakit yürekler ağza geldi. Bu kez ise, galibiyeti ailesiyle kutlamak için aynı hareketi yaptı. Fakat akla hemen önceki olay geldi ve sevenlerini korkuttu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Khabib, Las Vegas'ta McGregor maçın sonrası sebep olduğu olaylar sebebiyle 9 ay hak mahrumiyetinin yanı sora 500 bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MCGREGOR'A MESAJ 

Khabib, dövüşten sonra McGregor'a mesaj göndermeyi ihmal etmedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Ringe, takım arkadaşına, kültürüne, her şeyine saygı göstermek zorundasın. Burada laf ebeliğinin lüzümu yok."

Nurmagomedov, İrlandalı dövüşçünün kendisine, ailesine ve dinine dil uzattığını açıklamış ve maç sonrası yaptığı saldırının da gerekçesinin bu olduğunu dile getirmişti.

Ailesiyle birlikte bol bol zaman geçireceğini söyleyen Dağıstanlı, "Bu uzun bir yol ve bu sporda başardıklarımdan dolayu gururluyum" dedi.

(Spor Arena)