Klopp gitmiyor!

Borussia Dortmund, ligde son sıradan kurtulamazken, teknik direktör Jürgen Klopp'a bir kez daha tam destek geldi.

Yayınlanma Tarihi: 06.02.2015 14:34
Değiştirme Tarihi: 06.02.2015 14:34
Klopp gitmiyor!

Yeniden yapılanma sürecinin başladığı 2005’den bu yana en büyük krizini yaşayan Borussia Dortmund’un ligin ikinci yarısında oynanan iki karşılaşmada 1 puan alarak son iki haftayı son sırada tamamlaması ve Dortmund taraftarlarının uzun süre sonra futbolcuları ilk kez protesto etmesi sonrası Teknik Direktör Jürgen Klopp’un geleceği ile ilgili spekülasyonlar yeniden gündeme gelmeye başladı.
 
Augsburg yenilgisi sonrası bir araya gelen CEO Watzke, Spor Direktörü Zorc ve Teknik Direktör Klopp takımın durumunu yeniden masaya yatırdılar. Toplantı sonrası Bild’e konuşan Watzke, negatif seri sürmesine rağmen Klopp kalacak mı sorusuna “Tabii ki, bu kesinlikle tartışılamaz. Ve ben de her hafta bu soruya yeniden cevap vermek istemiyorum. Bu cevabım bu konudaki soruya verdiğim son resmi cevap olacak” açıklamasını yaptı.
 
Dortmund’a yakın çevreler Watzke ve Zorc’un kendilerini başarıdan başarıya koşturan Klopp’a olan inançlarının hala sürdüğünü ve ayrıca oyuncuların da Alman teknik adama olan inancının tam olduğunu belirtirken yeni bir teknik direktör getirmenin çok riskli olacağını, ligden düşme durumunda ise bunun çok daha büyük bir kaosa yol açacağı değerlendirmesini yapıyorlar. Ancak Jürgen Klopp’un başarısızlığın devam etmesi halinde istifa etmesinin de ihtimal dahilinde olduğu yine Dortmund’u ve Klopp’u iyi tanıyanlar tarafından belirtiliyor.

İlgili Sayfalar: Spor