Kayyumdan dönen Eskişehirspor'da Mehmet Şimşek başkan oldu

Eskişehirspor'da haftalardır süren başkanlık krizi, divan kurulu üyesi Mehmet Şimşek'in liste hazırlayıp başkanlığa aday olmasıyla çözüldü. 

Yayınlanma Tarihi: 27.07.2021 17:45
Değiştirme Tarihi: 27.07.2021 17:45
Kayyumdan dönen Eskişehirspor'da Mehmet Şimşek başkan oldu

Kayyum tehlikesinden dönen kulübe başkan seçilen Mehmet Şimşek, "Hep beraber Eskişehirspor'un diriliş hikayesini tüm dünyaya izletelim. Biz her yere düştüğümüzde bir avuç kumla ayağa kalkacağız. Büyüklerimizin emanetine hıyanet etmeyeceğiz ve ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Misli.com 2'nci Lig'e düşen Eskişehirspor'da seçimli olağanüstü genel kurulu, başkan adayı çıkmadığı için geçen 11 Haziran'da Divan Kurulu'na devredilerek kez ertelenmiş, 2 kez de ara vermişti. Kayyum tehlikesiyle karşı karşıya olan Eskişehirspor'un ara verilen olağanüstü genel kurulu, Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Haftalardır başkan adayı çıkmadığı için kulübe kayyum atanma tehlikesi yaşayan kulüpte divan kurulu üyesi Mehmet Şimşek, liste hazırlayıp yönetime talip olduğunu açıkladı. Olağanüstü genel kurulda divana adaylık başvuru yapan Mehmet Şimşek, kongre üyelerinin oylarıyla Eskişehirspor'un yeni başkanı seçildi.