Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kayserispor maçında sakatlanan Nigel de Jong hakkında açıklama

Kayserispor maçında sakatlanan Nigel de Jong hakkında açıklama

Kayserispor - Galatasaray maçında sakatlanan Nigel de Jong'un sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı.

11.09.2016 21:34

İşte Galatasaray Kulübü resmi sitesinden yapılan açıklama:
Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yrd. Doç. Dr. Yener İnce takımımızda sakatlıkları bulunan Galatasaraylı futbolcular hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada şu ifadekere yer verildi:
Serdar Aziz, sponsor hastanemiz Liv Hospital'da sol dizinden başarılı bir operasyon geçirmiştir. Durumu iyi olan oyuncumuzun yarın hastaneden taburcu olması planlanmaktadır.

Ligde oynanan son Kayserispor maçının 90. dakikasında sağ dizinde esneme oluşan Nigel de Jong'un bugün yapılan tetkiklerinde olumsuz bir bulguya rastlanmamıştır.

Hafta başında sol diz dış menisküs yırtığı nedeniyle opere edilen Kolbeinn Sigthorsson'un tedavisi fizyoterapistler eşliğinde devam etmektedir.

Nigel de Jong kimdir?
Millî takımının formasını ilk olarak 31 Mart 2004'te Fransa ile oynanan hazırlık maçında giymiştir. 2006 FIFA Dünya Kupası kadrosunda sakatlığı nedeniyle yer alamayan de Jong, Marco van Basten tarafından2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na çağrılmıştır. Burada gösterdiği başarılı performans ile Güney Afrika'nın ev sahipliği yaptığı 2010 FIFA Dünya Kupası'nda da Hollanda Millî Futbol Takımı teknik direktörü Bert van Marwijk tarafından kadroya çağrılmıştır. Daha sonra istikrarını sürdürmüş ve Polonya ile Ukranya'da düzenlenmiş olan 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi grup elemelerinde de millî takımının formasını giymeye devam etmiştir.

Yorumlar | 0
üye profil