Karşıyaka PFDK'da

Karşıyaka PFDK'da

SPOR Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta pazar günü Atatürk Stadı'nda oynanan Aydınspor 1923 maçında yaşanan olaylar nedeniyle Karşıyaka Kulübü, Futbol Şube Yöneticisi Aygün Cicibaş, Sportif Menajer Atilla Güneş ile futbolculardan Mustafa Aşan ve Zeki, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Kurul, bu hafta kararını açıklamasa dahi bu isimler pazar günü Kırklarelispor deplasmanında sahaya çıkamayacak ya da forma giyemeyecek. Hakem ve gözlemci raporlarını değerlendiren TFF Hukuk Müşavirliği, kulübü saha olayları, çirkin ve kötü tezahürat ile takım halinde sportmenliğe aykırı harekettten PFDK'ya sevketti.

 Atilla Güneş, Aygün Cicibaş, Mustafa ve Zeki ise aynı müsabakadaki hakaret ve saldırıları nedeniyle, Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. ve 44. maddeleri uyarınca PFDK'lık oldu. 41. madde uyarınca futbolculara müsabaka görevlilerine yönelik fiilleri nedeniyle 3 ile 7 maç oynamama, yöneticilere ise 75 ile 150 gün arasında hak mahrumiyetinin yanında 13 bin ile 25 bin TL arasında para cezası veriliyor. 44. madde uyarınca da müsabaka görevlilerine saldıran futbolculara 10-15 maç oynamama cezası, yöneticilere 150 ile 400 gün arasında hak mahrumiyeti, 25 bin TL'den 50 bin TL'ye kadar para cezası öngörülüyor.      
Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 12/10/2016 11:36:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin