Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Karşıyaka itiraz edecek

Karşıyaka itiraz edecek

FIFA'nın, eski yabancı futbolcularından Ofoedu'nun 62 bin 500 dolar alacağını ödemediği için 2 dönem transfer yasağı koyduğu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun da Aydınspor 1923 maçı sonrası ceza yağdırdığı Karşıyaka, iki karara da itiraz edecek.

14.10.2016 14:55

FIFA'nın, bu sezonun devre arası ile önümüzdeki sezonun başını kapsayan yasağı için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) itiraz hakları bulunduğu hatırlatan Başkan Mutlu Altuğ, "Hukukçularımız dosyayı inceliyor. İlk etapta parayı ödeyip cezadan kurtulmayı düşündük ancak parayı ödesek de cezanın kalkmama durumu var" dedi.

Geçen pazar günü oynanan Aydınspor 1923 derbisi sonrası futbolculardan Mustafa Aşan, Zeki ve Sportif Menajer Atilla Güneş'in 7'şer maç oynamama, Yönetici Aygün Cicibaş'ın da 112 gün hak mahrumiyeti cezası aldığını hatırlatan Başkan Altuğ, "Baştan beri beri söylüyoruz; biz ceza alacağız da hatalı kararlarıyla canımızı yakan hakem cezasız mı kalacak? Zaten kural hatası nedeniyle maçın tekrarını istiyoruz. Federasyon itirazımızı haklı bulup, herkesin gördüğü kural hatasını kabul ederse maç tekrarlanacak. Bu durumda oyunculara verilen cezaların otomatik olarak kalkmasını umut ediyoruz" diye konuştu.

TOLUNGÜÇ ARAYIŞTA 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta pazar günü deplasmanda oynanacak Kırklarelispor maçında cezalı olan Mustafa Aşan, Zeki ve Okan ile arka adalesinde sorun bulunan Abdülhamit'ten yararlanamayacak Karşıyaka Teknik Direktörü Soner Tolungüç, alternatif arıyor. Mustafa Aşan'ın yanı sıra, asıl yeri stoper olmasına rağmen bu mevkide de oynayabilen Abdülhamit'in yokluğunda ön liberosuz kalan Tolungüç, antrenmanlarda Mahmut'u deniyor. Genç Harun ve Fatih de Mustafa'nın alternatifleri arasında yer alıyor. Hücumda Okan'ın yerine Battal'ı ilk 11'e monte etmeyi planlayan Soner Tolungüç'ün, Onur'un cezasının bitmesiyle savunma hattını brahim (Anıl), Cenk, Metin, Onur'dan oluşturması bekleniyor.

    
Yorumlar | 0
üye profil