Karim Benzema'ya Valbuena'ya yaptığı şantajdan dolayı hapis ve para cezası!

Futbol dünyasında bir dönem şaşkınlık yaratan şantaj olayında yeni bir gelişme yaşandı. Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema, eski Fenerbahçeli Mathieu Valbuena'ya yapılan şantaj girişiminde suçlu bulundu ve 1 yıl ertelenmiş hapis cezası ile 75 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2021 12:55
Değiştirme Tarihi: 24.11.2021 12:55
Karim Benzema'ya Valbuena'ya yaptığı şantajdan dolayı hapis ve para cezası!

Real Madrid'in yıldız oyuncusu Karim Benzema'nın Valbuena'ya yapmış olduğu şantaj davasında karar çıktı. Seks kasetleri ile şantaj davasında Real Madrid'in Fransız yıldızı Karim Benzema'ya 1 yıl ertelenmiş hapis ve 75 bin Euro para cezası verildi.

Benzema'nın avukatı, karara oldukça şaşırdıklarını ve temyize gideceklerini açıkladı. Savcılık, Benzema hakkında 10 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası talep etmişti. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, iki hafta önce yaptığı açıklamada, Benzema'nın bu davada suçlu bulunması halinde Fransa Milli Takımı'nın kadrosundan çıkarılmayacağını belirtmişti.

Fransız futbolcu Benzema hakkındaki soruşturması Yunanistan'ın Olympiakos takımında oynayan "Mathieu Valbuena'nın mal varlığını gasp etme girişimi" kapsamında yürütülmüştü. Davada, özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülmüştü.Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015'te dava açılmış, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da bu nedenle Benzema'ya milli takım kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.Benzema, 5,5 yılın ardından mayıs ayında yeniden Fransa Milli Takımı'na çağrılmıştı.


 

İlgili Sayfalar: Spor