Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kalkavan’ın atandığı gün olacakları biliyordum

Kalkavan’ın atandığı gün olacakları biliyordum

Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, Beşiktaş maçıyla ilgili olarak, “Herkes olanı biteni gördü, Vodafone Arena’da bizi seçilmiş bir matador bıçakladı” dedi.

07.11.2016 01:13

MUHARREM Usta, Vodafone Arena’da 2-1 kaybettikleri Beşiktaş karşılaşması ve maçın hakemi Mete Kalkavan ile ilgili Hürriyet’e çarpıcı açıklamalada bulundu. Yaşanan hakem hatalarının bir sistem sorunu olduğunu söyleyen Muharrem Usta, “Herkes olan biteni net bir şekilde gördü. Bütün kamuoyu zaten haklı isyanımızı konuşuyor. Burada çok net bir şekilde sistem sorunu var. Biz yıllardır bu sistem sorunuyla mücadele eden taraf olmak zorunda kalıyoruz. Önce bu sistem sorununun çözülmesi lazım” dedi. Usta’nın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

‘ÇARK DÖNÜYOR’
Maalesef bu çark yıllardır böyle dönüyor. Başka dengeler var ve o dengelerin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Mete Kalkavan’ın maça atandığı gün ben bunun böyle olacağını biliyordum. Hakemin açıklandığı gün maçta yaşayacağımız haksızlıkları adım gibi biliyordum. Ama ben ‘Trabzon’un başkanı çıkıp maçtan önce gündem yaratmaya çalışıyor’ denmesin diye açıklama yapmadım.

‘GÖREVİNİ YAPTI!’
 Sadece Mete Kalkavan meselesi değil bu. Seçilmiş matadorlar var. Önceki gün de Arena’da bizi bıçaklayan o seçilmiş matadorlardan biri vardı. Matador diyorum çünkü onlar iyi veya kötü niyetli olmazlar. Onlar çıkarlar ve sadece görevlerini yaparlar, bunu yaparken hiçbir vicdani rahatsızlık duymazlar. İzleyenler de keyif alırlar.

‘İLK KEZ SOYUNMA ODASINA İNDİM’
Beşiktaş karşılaşması göreve geldiğimden bu yana beni en mutlu eden maç oldu. İlk kez soyunma odasına inip oyuncularımı tebrik ettim çünkü biz yeniden yapılanmaya çalışan bir ekip olarak Beşiktaş’a karşı o statta 2-0 geriye düşmemize rağmen müthiş bir reaksiyon gösterdik. Benim oyuncularımda aradığım şey de tam olarak bu. Puan ve skor hiç önemli değil. Ortaya koyduğumuz futbol lazım olan özgüveni bir kat daha artırdı.

 

G.SARAY’DAN DA TEPKİ VAR
NAZİFOĞLU: BEŞİKTAŞ HAKEM KORUMASI ALTINDA
GALATASARAY Sportif A.Ş. Yöneticisi Levent Nazifoğlu, hakem yönetimlerinde çifte standart olduğunu da savundu ve şunları söyledi:

“Çok başarılı olduğu söylenen, hakem koruması altındaki Beşiktaş’la 4 puan farkımız var. Beşiktaş’a 5 penaltı verilmiş, bize ise sadece 1 tane. Hakem Mete Kalkavan bizim Kayserispor ile oynadığımız maçta yüzde yüz penaltımızı vermezken, Beşiktaş-Trabzonspor karşılaşmasında garip şeyler yapıyor. Yine Fırat Aydınus bizim net penaltımızı vermezken, Fenerbahçe’ye Kadıköy’de olmayan penaltıyı veriyor.”

YEREL BASIN ATEŞ PÜSKÜRDÜ
 

KALKAVAN: 2 TRABZON: 1
TRABZON’un yerel gazeteleri dünkü sayılarında hakem Mete Kalkavan’ı eleştirdi. Karadeniz Gazetesi ‘Kan emici’ başlığını atarken “Trabzonspor hiç kimseden çekmedi Mete Kalkavan’dan çektiği kadar” dedi. Günebakış Gazetesi, Sonnokta Gazetesi, ‘Kalkavan: 2 - Trabzonspor:1’ başlığıyla verdiği haberde “Beşiktaş kadrolu hakemiyle bir derbi daha kazandı” ifadelerini kullandı. Diğer başlıklar şöyle: Sesimiz Trabzon: Kalkavan çaldı 3 puanı Beşiktaş aldı, İlkhaber: Bunun adı hakem şikesi.

 

Yorumlar | 0
üye profil