Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Kalıcı olmayı hedefliyoruz'

"Kalıcı olmayı hedefliyoruz"

A Milli Futbol Takımı oyuncularından Çağlar Söyüncü ile Hasan Ali Kaldırım, Rusya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

01.09.2016 05:11

A Milli Futbol Takımı oyuncularından Çağlar Söyüncü, genç futbolcuların milli takımda kalıcı olmayı hedeflediğini söyledi.

Söyüncü, Antalya Stadı'nda Rusya ile golsüz berabere kaldıkları hazırlık maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karşılaşmanın zor geçeceğini tahmin ettiklerini ve maçı gol yemeden tamamladıklarını belirtti.

Milli takımda forma giymenin kendisi için gurur verici olduğunu ifade eden Söyüncü, "Forma şansımı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum, inşallah daha iyi olacağız. Gençler olarak milli takımda kalıcı olmayı hedefliyoruz. Hedefi olmayan futbolcu çok uzun süre oynayamaz diye düşünüyorum." dedi.

Söyüncü, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in genç futbolcuları çok sevdiğini dile getirdi.

Terim'in zaman zaman hata yapmalarına rağmen kendilerine destek olduğunu ifade eden Söyüncü, "Bizim için çok büyük şans. Bize forma şansı veriyor. Bunu değerlendirmemiz lazım." yorumunu yaptı.

Hasan Ali Kaldırım: "Pazartesi günü inşallah iyi bir başlangıç yaparız"
Hasan Ali Kaldırım da sıcak havadan dolayı maçta iki takımın da sahada zorlandığını kaydetti.

Rusya ile oynadıkları hazırlık maçını kazanmak istediklerini ama bunu gerçekleştiremediklerini belirten Kaldırım, takıma yeni katılan genç oyuncuların tecrübe kazanınca milli takıma uzun yıllar hizmet vereceklerini söyledi.

Kaldırım, "Pazartesi günü dünya kupası eleme maçları başlıyor. Bizim için önemli olan bu karşılaşmalar. Pazartesi günü inşallah takım halinde iyi bir performans sergileyip güzel bir başlangıç yaparız." diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil