Kalıcı hale getirmek istiyorlar: Premier Lig yönetiminden oruç tutan futbolcular için flaş karar

Premier Lig yönetimi, Ramazan ayı dolayısıyla oruç tutan futbolcuların oruçlarını açabilmeleri için karlışma esnasında oyunu durdurmayı planlıyor. Pazartesi günü oynanan Leicester City - Crystal Palace mücadelesinde, takım kaptanları maçın hakemiyle görüşme yapıp, oruç tutan oyuncular için maçın ilk yarım saatinde uygun bir anda maçın durdurulması için anlaşmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 11:57
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 11:57
Kalıcı hale getirmek istiyorlar: Premier Lig yönetiminden oruç tutan futbolcular için flaş karar

Premier Lig yönetiminin Ramazan ayı dolayısıyla oruç tutan Müslüman oyunculara kolaylık sağlamak adına bir uygulama başlatması söz konusu. Buna göre lig yönetimi, Ramazan ayı boyunca oynanan akşam maçlarında oruç tutan Müslüman oyuncuların, oruçlarını açabilmesi için karşılaşmayı uygun bir anda durdurmak adına hakemlere, takım kaptanlarıyla konuşmak için yetki verdi. 

26 Nisan pazartesi günü oynanan Leicester City - Crystal Palace karşılaşmasında takım kaptanları, maç öncesi hakem Graham Scott ile yaptıkları görüşmede oruç tutan oyuncular için maçın ilk yarım saatin ardından uygun bir zaman diliminde durdurulması için anlaşmıştı. Bu uygulamanın ardından Leicester City oyuncusu Wesley Fofana ile Crystal Palace forması giyen Cheikhou Kouyate, oruçlarını zamanında açabilme şansına sahip oldu. Premier Lig yönetimi, bu uygulamayı kalan maçlarda kalıcı hale getirmeyi planlıyor.

Kaynak: DHA