Kalacak mı gidecek mi? Galatasaray'dan Emre Akbaba kararı!

Trabzonspor ve Konyasapor maçlarında attığı son dakika golleriyle konuşulan futbolcuların başında yer alan Emre Akbaba ile yeni bir sözleşme imzalanacağı öne sürüldü. 

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2021 14:45
Değiştirme Tarihi: 30.04.2021 14:45
Kalacak mı gidecek mi? Galatasaray'dan Emre Akbaba kararı!

Galatasaray'a büyük umutlarla transfer edilen ancak yaşadığı ağır sakatlıklar sonrası istenileni veremeyen Emre Akbaba için karar verildi. 

Fotomaç gazetesinin haberine göre 28 yaşındaki Emre Akbaba attığı gollerin karşılığını almak üzere...

Fatih Terim'in, "Talihsiz iki ayak kırığı sakatlığı geçirdi. Oradan dönmek kolay değil. Kazanmamız lazım. Gol bölgelerinde olan, gole yakın olan, gol kovalayan bir oyuncu'' dediği Emre Akbaba'nın takımda kalması yönünde karar verdiği öğrenildi.

17.5 MİLYONDAN 7.5 MİLYONA İNİYOR

Sarı-kırmızılı kulübe 2018'de 4 milyon euro'ya dahil olan 28 yaşındaki futbolcu sezon başına 1 milyon 750 bin Euro'dan 3 yıllık kontrat yapmıştı. Emre'nin takımda kalma adına büyük indirim yapmayı kabul ettiği öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun yıllık 7.5 milyon TL civarında bir miktarı kabul ettiği kaydedildi. Sürenin 2+1 yıllık olması bekleniyor.

Sezon sonu sözleşmesi sona erecek futbolcu, 90+6'ncı dakikada Trabzonspor'a gol atarak 1 puanı getirirken, 87'nci dakikada da Konyaspor'a gol atarak kritik bir 3 puanı takımına kazandırmıştı.