Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Kadroya alınmayan Salih Uçan konuştu!

Kasımpaşa maçında Advocaat tarafından kadroya alınmayan Salih Uçan, “Demek ki eksiklerim vardı, hocam kadroya almadı. Ben, Fenerbahçe’nin askeriyim. Çok çalışıp yeniden formayı geri alacağım” dedi.

23.09.2016 08:45

Fenerbahçe’nin genç yıldızı, son iki sezonu İtalyan devi Roma’da kiralık olarak geçirmişti. 

Salih, burada yaşadığı sakatlıkların da etkisiyle yeteri kadar forma şansı bulamadı. 

Ardından büyük umutlarla yeni sezon öncesi Fenerbahçe’ye dönüş yaptı. 22 yaşındaki oyuncu sezona iyi başlasa da fiziksek anlamdaki eksikleri nedeniyle zaman zaman etkisiz kaldı. 

Dick Advocaat, Zorya maçında ilk yarının sonunda oyundan aldığı Salih Uçan’ı Kasımpaşa karşısında kadroya almadı.

‘Hocamız adaletli’
Advocaat’ın bu kararı Salih Uçan’ı küstürmedi, aksine daha da ateşledi. Genç futbolcu, “Hocamız kim hazırsa onu kadroya alıyor. Formayı adaletli bir şekilde dağıtıyor. Demek ki benim eksiklerim vardı, Kasımpaşa karşısında kadroya giremedim. Benim üstüme düşen, çok çalışıp eksiklerimi gidermek. Ben, Fenerbahçe’nin askeriyim. Formayı yeniden geri alacağım” ifadelerini kullandı. 

‘Talihsizliği yendik’ 

Salih, sezonun geride kalan bölümüyle ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Başarılı futbolcu, “Kasımpaşa galibiyeti sadece takım için değil, camia için de önemliydi. Büyük bir kulübün, sezon açılışında 3 hafta kazanamaması büyük bir talihsizliktir. Bu talihsizliğe son verdik. Gaziantep’i yenerek bunun devamını getireceğiz. Bol gollü bir galibiyet alarak, Feyenoord’a moralli çıkmak istiyoruz” dedi.     

Yorumlar | 0
üye profil