'Kadro çok dengesiz'

"Kadro çok dengesiz"

Fenerbahçe'nin Hollandalı teknik direktörü Dick Advocaat, bir kez daha elindeki oyuncu grubunun eksikliğine değindi, sorunları işaret etti.

29.08.2016 04:02

CELAL UMUT EREN
Sarı-lacivertlilerin teknik patronu özellikle orta sahadaki sıkıntıya dikkat çekti. Dick Advocaat, yaratıcı oyuncu eksikliğini öne çıkarıp, “Kadromuzda bir denge sorunu var. Özellikle orta sahada yaratıcı oyuncu yok. Hepsi defansif” dedi.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, lige kötü başladıklarını kabul ederek, mutsuz olduklarını söyledi.

Kadrosundaki oyuncu tiplerinin birbirine benzediğini anlatan Hollandalı çalıştırıcı, “Şunu anlayabiliyorum; hepimiz mutsuzuz, üzgünüz. 6 puan varken, 1 puan alabildik. Kadromuzda bir denge sorunu var. Özellikle orta saha bölgemizde yaratıcı oyuncu yok. Hepsi defansif oyuncu, şu anda kadro dengesi için çalışıyoruz” dedi.

‘Eksiğimiz çok’
Takımının uzun süre 10 kişi oynadığını ve takdiri hak ettiğini aktaran tecrübeli hoca, “Oyuncularımızı gayret göstermediler diye suçlayamam. Ellerinden geleni yaptılar. Uzun süre 11 kişiye karşı oynadılar. Bunu eklemeliyim. Yüzde 80’e yakın topla oynama ile oynadılar. Fizik anlamda yapılması gereken çok şey var. Düzeltmemiz gereken çok konu var” ifadelerini kullandı.

Agresif bir takım istediğini, fakat akıllı oynamaları gerektiğini dile getiren Hollandalı antrenör, “Tüm oyuncular oynamak ister, forma savaşı var. Bana göre 2 kırmızı kart da sarı kart olabilirdi. Hem Topal hem de Kjaer öyle. Ben agresifliği severim. Ama doğru oynamalıyız. Tekme atmak değil, topu kapabilmek. Kjaer de iyi kaptı ama kırmızı kartla cezalandırıldı” yorumunu yaptı.

‘Hem kanat, hem oyun kurucu’
Dick Advocaat, transferdeki hedeflerinin kanat ve oyun kurucu olduğunu belirtti. Tecrübeli çalıştırıcı, kiralık formülünü kullancaklarını ifade edip, “Hem kanat, hem de oyun kurucu istiyorum. Ama finansal anlamda çok fırsat yok. O nedenle kiralama yoluna gitmeye çalışıyoruz. Eğer 10 numara olmazsa sistemi değiştirmek zorunda kalırız” dedi.

‘Salih kendini geliştirmeli’
Salih Uçan’ın yedek kalmasını da yorumlayan Dick Advocaat, genç oyuncunun kendini geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Advocaat, Salih’in pas oyunundan çok dribling özelliklerini öne çıkarıp, “Bence Salih Uçan dribling yapacak bir oyuncu, pas yapacak tarzda değil. Halen genç ve gelecek vaat eden bir oyuncu. Kendini geliştirmesi gereken bir oyuncu. Salih başta olmak üzere birçok oyuncumuzun kendisini geliştirmesi gereken noktalar var” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil