Kadere bak!

Kadere bak!

Dick Advocaat ile Moussa Sow'un yolları tam bir sene sonra Fenerbahçe'de birleşti.

CELAL UMUT EREN
Sarı-lacivertli formaya geri dönen Senegalli yıldız, Hollandalı hocanın da çok yakından tanıdığı bir isimdi. Advocaat, 2015-2016 sezonunda Sunderland’e götürmek istediği Moussa Sow’u o dönem Al Ahli’ye kaptırmış, mecburen Trabzonsporlu Dame N’Doye ile anlaşmıştı.
Fenerbahçe’den sadece 1 yıl uzak kalan ve geri dönen Moussa Sow, Dick Advocaat ile enteresan bir tesadüfe imza attı. Advocaat, Sunderland’de çalışırken Sow için transfer girişimi başlatmıştı.

Hollandalı teknik adam, 2015-16 sezonu başında yaz transfer döneminde hazırladığı transfer raporunda Senegalli golcünün de ismini bizzat vererek, kadrosunda görmek için çok uğraşmıştı.

Fakat o dönemde Dubai kulübü Al Ahli’nin 17 milyon euroya yakın bir teklifle devreye girmesi ve Fenerbahçe’deki sözleşme şartını karşılaması işleri karıştırmıştı. İyi bir teklifle Dubai’nin yolunu tutan Sow, Advocaat’ın hedefinden uzaklaşmıştı. Hatta o dönemde Sunderland, Sow’un alternatifi olarak bir başka Senegalli yıldız, Trabzonspor’lu Dame N’Doye ile anlaşma sağlamıştı.

Sürpriz gelişme
Sadece 1 sene sonra önce 68 yaşındaki antrenör sürpriz bir kararla Fenerbahçe’nin başına geçti. Vitor Pereira’nın beklenmedik ayrılığı ve Advocaat’ın göreve gelmesi sonrası yeniden transfer işleri başladı.Hem Fenerbahçe camiasında sevilen hem de kendisi dönmek isteyen Moussa Sow, büyük bir tesadüfü gerçekleştirdi. Advocaat-Sow işbirliği sarı-lacivertli forma altında yapıldı.

Fenerbahçe’ye geri dönen Moussa Sow, ilk çalışmasını dün gerçekleştirdi, arkadaşlarıyla hasret giderdi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 02/09/2016 03:00:52

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin