Juventus'tan Mesut Özil kararı! Fenerbahçe'nin eli güçlendi...

Arsenal'de kadro dışı olan ve eski takım arkadaşı Cristiano Ronaldo ile aynı takımda buluşma olasılığı yüksek olan Mesut Özil'de yeni bir gelişme yaşandı. İtalyan basınına göre Juventus, dünyaca ünlü yıldızın transferinden şimdilik vazgeçti. Özil ile ciddi şekilde ilgilenen tek kulüp Fenerbahçe olarak kaldı. Bu durum Sarı Lacivertli tarafı sevindirirken, Arsenal'in yıldız ismin maaşını ödeyeceğini açıklaması da Fenerbahçe için artı bir durum olarak öne çıkıyor.

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 09:36
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 12:37
Juventus'tan Mesut Özil kararı! Fenerbahçe'nin eli güçlendi...

İtalyan devi Juventus'un Arsenal'in yıldızı Mesut Özil ile ilgilenmesi, Fenerbahçe'nin baştan beri kadrosunda görmek istediği Özil'in transferiyle ilgil umutsuz ilerlemesine neden olurken Juve'nin bu transferden vazgeçmesi Sarı Lacivetlilere umut olurken aynı zamanda Mesut Özil'in Fenerbahçe forması giyme ihtimalini de bir anda yükseltti.

Arsenal, kadro dışı kalan yıldız futbolcu nedeniyle takım içinde yaşanan huzursuzluğun önüne geçmek için maaşının bir bölümünü karşılayarak kiralık gönderme kararı almıştı. Fenerbahçe ile birlikte Juventus, bu transferde adı geçen diğer kulüptü. Ancak İtalyanlar’dan gelen haber, Sarı-Lacivertliler’i fazlasıyla rahatlattı.

İtalya’dan gelen bu haber, Mesut Özil transferinde Fenerbahçe’nin elini güçlendirdi. Şu anda Türk asıllı Alman yıldız ile ilgilenen başka bir takım yok. Sarı-Lacivertliler bu nedenle pazarlıklarda Arsenal’ın haftalık 350 bin Pound’luk maaşın büyük bir bölümünü ödemesini isteyecek. Mesut’u ekonomik koşullardan çok, menajer Mikel Arteta’nın üzerinde bir baskı unsuru olmaması için göndermeyi planlayan İngiliz ekibinin atacağı adım merakla bekleniyor.

YILLARDIR BEKLENEN FOTOĞRAF TAMAMLANABİLİR

Mesut Özil, Sarı-Lacivertliler’de oynamak istediğini daha önce açıklamıştı. Fenerbahçe Yönetimi, ünlü yıldızdan da maaşı konusunda fedakârlık yapmasını talep edebilir. Eğer 32 yaşındaki orta saha oyuncusu da bu talebe olumlu yaklaşırsa, taraftarların da yıllardır hayalini kurduğu fotoğraf kısa süre içerisinde gelebilir. (Fanatik)