Josef de Souza: “Benim yüzümden kaybettik”

Josef de Souza: “Benim yüzümden kaybettik”
Yayınlanma Tarihi: 28.02.2018 10:39 | Değiştirme Tarihi: 28.02.2018 10:39

Derbisinde topa zamanında müdahale edemediği için Quaresma’nın golüne neden olan Josef de Souza, “O akşamdan beri gözüme uyku girmedi. Benim yüzümden kaybettik” dedi

Beşiktaş derbisinde alınan 3-1'lik yenilgi Fenerbahçe cephesinde en çok Josef de Souza'yı etkilemiş durumda.

Sarı-Lacivertliler'in Brezilyalı yıldızının ağzını bıçak açmazken kendini son derece kötü hissetmesi de teknik heyeti önümüzdeki maçlar öncesinde düşündürüyor. Samandıra'da Vodafone Park'taki maçın değerlendirmesini arkadaşlarıyla birlikte yapan Sambacı, “O akşamdan beri gözüme uyku girmedi. Benim yüzümden maçı kaybettik. Hep kendime ‘Bu hatayı nasıl yaptım?' diye kızıyorum. Hatamla rakip 2-1 öne geçti ve takımın dengesi bozuldu” diye dert yandı.

"Telafi etmeye çalışacağım"

Gelişen atakta önündeki topu zamanında uzaklaştırması gerektiğini belirten Josef de Soza, “Hamlemi düzgün yapsaydım o golü yemeyecektik. O gol her şeyi altüst etti. Çünkü takım olarak tam oyunu dengelediğimiz bir dönemdi. Benim hatamla her şey berbat oldu ve ben de dengemi kaybettim. Artık bu hatamı telafi etmek için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

Neustadter isyanda

Fenerbahçe’de Beşiktaş karşısında alınan yenilgilerin futbolcuların üzerindeki etkisi geçmiş değil. Sarı-Lacivertliler'in savunmadaki önemli ismi Roman Neustadter ise hakemlere tepki gösterdi. Rus yıldız özellikle Siyah-Beyazlılar'ın attıkları 2. ve 3. goller için hakem Cüneyt Çakır ve yardımcılarına tepkili.

Tecrübeli oyuncu, “Skor 1-1 olduktan sonra baskıyla birlikte hakemler de oyunun kontrolünü kaybettiler. Bunun sonucunda yapılan faulleri göremediler. Beşiktaş'ın attığı 2. gol öncesinde bana kesinlikle faul yapıldı. Bunları nasıl görmezler anlayamadım” diyerek tepki gösterdi.