Süper Lig hocası beyin kanaması geçirdi!

Antalyaspor'un Portekizli teknik direktörü Jose Morais'in beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2016 18:27
Değiştirme Tarihi: 03.02.2016 22:03

Beyin kanaması geçiren Antalyaspor’un Portekizli Teknik Direktörü Jose Morais, bir hafta Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde müşahede altında kalacağı bildirildi. Morais’in futbol hayatının devamında ise bir sıkıntı olmadığı kaydedildi.

 

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un Portekizli Teknik Direktörü Jose Morais, akşam antrenmanında şiddetli baş ağrısı ve baş dönmesiyle ilk olarak özel bir hastaneye, oradan da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmişti. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Morais’e yapılan ilk tedavilerin ardından serviste gözetim altında tutuluyor. Morais’in hastaneye kaldırılmasının ardından yöneticiler, kırmızı-beyazlı futbolcular ve birçok taraftar hastaneye geldi.

 

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Asbaşkan Ali İhsan Sav ve takım kaptanı Samuel Eto’o Morais’i ziyaret etti. Eto’o’nun bir hayli üzgün olduğu gözlendi.

 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi’nden Prof. Dr. Mahmut Akyüz, Jose Morais’in bugün antrenman sırasında şiddetli baş ağrısı geçirdiğini ve bunun sonucunda acil servise getirildiğini söyledi.

 

"1 hafta hastanede kalacak"

 

Morais’e yapılan ilk tetkiklerde ve tomografisinde beyin kanaması geçirdiği tespit edildiğini kaydeden Prof. Dr. Akyüz, “Beyin kanaması sonucunda anjiyografi yapıldı. Anjiyografisinde damarsal bir bulgu saptanmamış durumda. Şu an müşahede altında. Tedavisi devam ediyor. Yaklaşık 1 hafta kadar misafirimiz olacak. Tedavisi devam edecek” dedi.

 

"Hayati tehlikesi yok diyemeyiz"

 

Beyin kanaması geçiren hiçbir hastaya hayati tehlikesi yok denilemeyeceğini ifade eden Prof. Dr. Akyüz, “Ama minimal. Futbol hayatının devamında bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

 

"Üzgünüz"

 

Bir hayli üzgün olduğu gözlenen Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, “Acil şifalar diliyoruz. Yapacak bir şeyimiz yok. Beyin kanaması geçirdiği kesinleşti. Anjiyografinin ardından çıkacak sonuçlar bizi sevindirir diye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

"Hocanın olmaması Fenerbahçe maçını etkiler mi?" sorusuna Gencer, "Maçı konuşmak yanlış olur” dedi.
Takım kaptanı Samuel Eto’o ise Jose Morais’in bir an önce aralarına dönmesini istedi.