Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jorge Jesus'tan Galatasaray cevabı

Jorge Jesus'tan Galatasaray cevabı

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın adayları arasında gösterilen Joege Jesus takımdan ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

24.06.2014 19:42

Galatasaray'da, Alman hoca Thomas Tuchel'den olumlu yanıt alınamaması sonrasında yeni teknik direktör adayları arasında gösterilen Jorge Jesus, Benfica başkanı ile kontrat uzatma görüşmeleri için buluştu. Deneyimli teknik adam, geleceği ile ilgili de açıklamalarda bulundu.59 yaşındaki çalıştırıcı, 1 yıl içinde Türkiye, İtalya, İngiltere, Suudi Arabistan ve Katar'dan teklifler aldığını söylerken, "Sadece 1 yıl içinde, benim Portekiz'de kazandığımdan 5-6 kat fazla kazanabileceğim teklifler aldım. Ancak Benfica'dan neden ayrılayım ki? Portekiz benim ülkem ve ayrıcalıklı hissettiğim yer. Para da kazanıyorum" ifadelerini kullandı.

Vergiye isyan ettiBenfica'da kalmak istemesine rağmen, ülkedeki vergi sistemine isyan eden Jesus, "Portekiz'de kazandığımızın yüzde 55'i vergiye gidiyor. Kazandığımız paranın yarısından fazlasının nereye gittiği belli değil" diye konuştu.Kulübün Alex Ferguson'u olma yolunda ilerlediğini, ancak yine de geleceğin neler göstereceğini bilmediğini belirten Portekizli hoca, "Kulüpteki 5. yılım ve 5. yılım biraz ilginç oldu. Şunu da söylemeliyim, aldığım teklifler doğru zamanda gelmedi" şeklinde yorum yaptı. Milan'ı reddettiÖte yandan, Portekiz basınında yer alan haberlerde, İtalya Serie A ekiplerinden Milan'ın, Clarence Seedorf ile yollarını ayırdıktan sonra Jesus ile temasa geçtiği ve ret cevabı aldığı kaydedildi.Kontratı gelecek sezon sonunda sona erecek olan 1954 doğumlu antrenör, Benfica'nın başında yüzde 61,5'luk bir galibiyet oranı yakaladı.Sporx
Yorumlar | 0
üye profil