Jokey Ömer Kaya Beyin Kanaması Geçirdi, Durumu Ciddi

Jokey Ömer Kaya Beyin Kanaması Geçirdi, Durumu Ciddi

Ankara'da koşulan yarışta atından düşen Ömer Kaya, beyin kanaması geçirdi ve kaburgaları kırıldı. Durumu ciddi olan Ömer Kaya'nın abisi, "Herkesten dua bekliyoruz." dedi.

Yarış severler hipodromlarda fırtına gibi esen ünlü jokey Ömer Kaya'nın yaşadığı talihsiz kaza ile sarsıldı. Önceki gün meydana gelen olayda Ömer Kaya, Ankara 75. Yıl Hipodrumu'nda koşarken yere yığılan Beybaran isimli atının altında kaldı. Beyin kanaması geçiren ve kaburgaları kırılan Kaya, Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 30 yaşındaki jokeyin durumunun ciddi olduğunu söyleyen doktorlar, uyutmaktan başka çare bulamadı.

DURUMU CİDDİ

Ünlü jokeyin kendisi gibi jokeylik yapan ağabeyi Selim Kaya, yaşadıklarına inanmakta zorlandıklarını açıkladı. Hayati tehlikesi nedeniyle kardeşine hiçbir cerrahi işlem yapılamadığını söyleyen Kaya, umutlarının sürdüğünü anlattı. Selim Kaya, "İnşallah kardeşim iyileşecek. Tanıyan tanımayan herkesten dua bekliyoruz" dedi. umutlu bekleyiş Türkücü İbrahim Tatlıses'in doktoru Prof. Dr. İlhan Elmacı ile görüşüp, beyin filmlerini kendisine göstereceklerini belirten Selim Kaya, "Prof. Dr. Elmacı'nın görüşünü aldıktan sonra ona göre hareket edeceğiz. Bir yerde umudumuzu Prof. Dr. Elmacı'ya bağladık. Kendisi İbrahim Tatlıses'i ayağa kaldırdı. Kardeşimi de kaldıracaktır" diye konuştu.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 08/10/2016 13:40:01

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin