Joachim Löw'den Mesut Özil açıklaması!

Joachim Löw'den Mesut Özil açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 05.09.2018 15:12 | Değiştirme Tarihi: 05.09.2018 15:12

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Löw, Mesut Özil'in milli takıma dönmesini beklemiyor.

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, ırkçı  ve ayrımcı saldırılar sebebiyle milli takımı bırakan Mesut Özil'in tekrar Almanya  forması giymesini beklemediğini ifade etti.
 

Alman teknik adam, Sport Bild dergisine yaptığı açıklamada, Mesut  Özil'in kamuoyuna yaptığı açıklamayla milli takımı bıraktığını ifade ettiğini bu  nedenle geri dönüşünü beklemediğini belirtti.
 

Türk asıllı futbolcunun maruz kaldığı yoğun baskılar nedeniyle,  futbolcuya açık olarak destek vermekten kaçınan Löw, artık Mesut için milli takım  düşüncesinin olmadığını da kaydetti.
 

Löw, geçen hafta düzenlenen basın toplantısında Mesut Özil'in son  20-30 yıl içinde yetişen en iyi Alman futbolculardan biri olduğunu söylemişti.
 

Türk asıllı Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın yanı  sıra İngiltere Premier Lig'de oynayan milli futbolcu Cenk Tosun, mayıs ayında bir  etkinlik çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Londra'da buluşarak  fotoğraf çektirmiş ve formalarını hediye etmişti.
 

Bu fotoğrafın ardından Almanya'da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a linç  kampanyasına varan ırkçı saldırılar ile eleştiriler yapılmış ve Mesut Özil,  Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası'ndan sonra Almanya  Milli Takımı'nı bıraktığını sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurmuştu. Mesut  Özil, açıklamasında Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel'i  doğrudan eleştirmişti.