Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jeff Porter mucizesi iş başında

Jeff Porter mucizesi iş başında

New Jersey'de yaşayan 30 yaşındaki Amerikalı atlet Jeff Porter, mucizevi bir şekilde bitirdiği koşu sayesinde ABD'nin Olimpiyat Takımı'na girmeyi başararak ülkesini Rio'da temsil edecek. 

25.07.2016 18:19

Amerikan Olimpiyat Takımı seçmelerinde finale kalıp, 9 gün süren yarışların sonuncu gününde erkekler 110 metre engelli koşu finalinde üçüncülüğü alan Jeff Porter Amerika Olimpiyat Takımı'na ikinci kez katılma hakkı kazandı."BİTİŞİ UÇARAK GEÇMİŞTİ"Porter, bundan tam 4 sene önce 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmak için ülkesinde gerçekleşen seçmelerde beklenmedik bir şekilde bitiş çizgisine yaklaşırken, çizgiyi geçmeyi garantilemek amacıyla, son anda uçarak kendisine daha faydalı olacağını düşünerek zıplaması sonucu üçüncülüğü resmen söküp alarak 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etmişti. 

Bu defa uçmasa da yine dramatik bir bitişle çizgiyi geçti ve Amerikan Olimpiyat Takımı'nda yerini garantiledi. Seçmelerde; erkekler 110 metre engelli finalinde, 13.21 saniyelik derecesi ile yarışmanın son anlarında adım sayılarını bir hayli arttıran ve üçüncü sıradan Rio biletini alan 30 yaşındaki Amerikalı atlet, 13.22 saniye koşan ve Londra Olimpiyat Oyunları'nda ülkesine altın madalya kazandıran Aries Merritt'i saniyeyle geçti ve harika bitişlerle dolu kariyerine bir yenisini daha eklemiş oldu.
"EŞİ VE BALDIZI DA RİO'DA OLACAK"Jeff Porter'ın eşi Tiffany Porter ve baldızı Cindy Ofili de kadınlar 100 metre engellide Büyük Britanya'yı olimpiyatlarda temsil edecek. Tiffany Porter'ın daha önce oyunlarda Büyük Britanya'yı seçmesinin ardından Haziran 2015'te ise kız kardeşi Cindy Ofili Büyük Britanya'yı seçmişti. Babaları Felix'in Nijerya'dan Amerika'ya yerleşmesinin ardından Amerika'da doğan Ofili kardeşler, anneleri Lillian'ın da Büyük Britanya kökenli olmasından dolayı ABD, Nijerya ve Büyük Britanya vatandaşlığına sahipler fakat, kız kardeşler 2016 Rio Olimpiyatları'nda annelerinin ülkesi için rekabet edecekler.

Yorumlar | 0
üye profil