Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Jan Olde Riekerink: 'Memnun değilim...'

Jan Olde Riekerink: "Memnun değilim..."

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Gaziantepspor'u 3-1 mağlup ettikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklama yaptı.

11.12.2016 22:53

Karşılaşmayı değerlendiren Hollandalı teknik adam "İki tane önemli şey var, puan tablosundaki yerimiz. Beşiktaş ve Başakşehir ile 3 puan aramız var, Fenerbahçe'den 1 maç fazlamız ve 4 puan fazlamız var. Her zaman konuştuğumuz bir şey var, pozisyona girmek ve daha fazla pozisyon yakalamak. Bugün çok fazla pozisyona giren bir Galatasaray vardı.

Maçtan önce konuştuğumuz ve önem verdiğimiz nokta vardı, sağ ve sol kanatlarımızın önde durması ve savunma arkasına gitmesi. İlk golü de böyle attık. Oradaki dengeyi iyi ayarlamamız lazım. Kanatlarımızın önde olması ve hatların bindirmesi, kanat-bek organizasyonlarını iyi yapmamız lazım." diye konuştu. 

Riekerink takımının performansı için "Birçok pozisyon bulduk, maçı daha önceden de bitirebilirdik ama ne yazık ki onları değerlendiremedik. Bugün amacımız, elimizden geldiği kadar pozisyona girmekti. Bunu da başardık. O dengeyi de, çözümü de bulduk."

"Yüzde yüz memnun değilim"
"Bakıldığı zaman, maçtan önce konuşulanları yerine getirdik. %100 memnun musun derseniz, değilim. Verdiğimiz pozisyonlar var, ilk 15 dakika iyi başlamadık. Bunlar için de dikkatli olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar | 0
üye profil