Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İzmir Büyükşehir, 'Taçsız Kral Metin Oktay'ı Unutmadı!

İzmir Büyükşehir, 'Taçsız Kral Metin Oktay'ı Unutmadı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yolcu gemileri Vahap Özaltay ve Metin Oktay ile Kubilay arabalı gemisi için yarın Üçkuyular Vapur İskelesi'nde tören düzenliyor.

14.10.2016 11:28

Toplu ulaşımda deniz taşımacılığının payının artırılması ve mevcut filonun modern, çevreci ve engelli kullanımına uygun gemilerle yenilenmesi amacıyla "Deniz Ulaşımını Geliştirme Projesi"ni uygulamaya koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, filoya katılan 2 yeni yolcu gemisi ile arabalı vapurlardan sonuncusunu törenle hizmete alıyor.

15 yeni yolcu gemisinden Vahap Özaltay ve Metin Oktay ile 3 adet arabalı yolcu gemisinden sonuncusu olan "Kubilay", Üçkuyular Vapur İskelesi'nde yarın (15 Ekim Cumartesi) saat 12.00'de, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katılacağı törenle hizmete girecek.

İsimlerini İzmirliler vermişti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, körfez ulaşımını güçlendirmek amacıyla 15 yeni yolcu gemisi ile 3 arabalı gemi satın aldı. İzmirliler'in oylarıyla, yapımı tamamlanan 11. gemiye Altay'ın efsane kaptanı Vahap Özaltay, 12. gemiye ise Türk futbolunun İzmir'den yetişmiş unutulmaz golcüsü Metin Oktay'ın adını verildi. Yine İzmirlilerin oyuyla Ahmet Piriştina ve Hasan Tahsin adı verilen arabalı gemilerin üçüncüsüne de, kentin bir başka simge ismi Kubilay'ın ismi verildi.

Yorumlar | 0
üye profil