Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'İyi bir uyarı oldu'

"İyi bir uyarı oldu"

Trabzonspor Genel Sekreteri Meriç, hazırlık maçında hem eksiklerini hem de yeni transferlerin kalitesini gördüklerini söyledi, “Yenilgi uyarı oldu. Oyuncular Kasımpaşa karşısına daha dikkatli çıkacaklardır” dedi.

16.08.2016 05:36

Trabzonspor Genel Sekreteri Gençağa Meriç, Bursaspor ile oynadıkları hazırlık maçında, yeni transferlerin kalitelerini gösterdiğini söyledi. Karşılaşmada eksiklerini de gördüklerini ve sağ kanada bir transfer yapmak istediklerinin altını çizen Meriç, Dinamo Zagrebli El Arbi Hillel Soudani ile Rosenborg’dan Jonas Svensson’un da aralarında bulunduğu futbolcularla görüşme halinde olduklarının altını çizdi.

Macaristan kampında oynadıkları 6 hazırlık maçından galibiyetle ayrıldıklarını da hatırlatan Meriç, “Bursaspor yenilgisi bir bakıma takıma Kasımpaşa maçı öncesi uyarı açısından aslında iyi oldu. Kasımpaşa maçına oyuncular daha dikkatli çıkacaklardır. Lige galibiyetle başlamak önemli. Yeni bir heyecanla başlayacağımız yeni sezona galibiyetle girmek istiyoruz” dedi.

Transferler döneminde UEFA ile yaptıkları anlaşma doğrultusunda çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Meriç, “Kulübün gelirlerini daha da yukarıya çıkarmak için gayret gösteriyoruz. Yeni stadımız, loca, kombine ve diğer projelerle gelirlerimizi arttıracağıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘Agresif futbol için biraz sabır’
Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu yeni sezon öncesi taraftardan biraz zaman istedi. Yeni bir kadro kurduklarının altını çizen Çubukçu, “İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Ersun hoca takımı gerçekten iyi çalıştırdı. Bursaspor karşısında alınan mağlubiyet hayal kırıklığı yaratmasın. Beklenen ve istenen agresif futbol, zamanla ortaya çıkacaktır” dedi.

Zamanla taşların yerine daha iyi oturacağının altını çizen Çubukçu, “Birkaç sonuçla her şeyi yıkıp dökmemeliyiz. Hazırlık maçlarında bu tür sonuçlar zaman zaman ortaya çıkabilir. Bu sezon iskelet kadroyu oluşturmamız önemli” diye konuştu.

Gençler unutuldu
Bordo-mavili takımda genç isimlerin süreleri azalttı. Slovakya’da yapılan çalışmaları genç ağırlıklı kadro ile gerçekleştiren Trabzonspor, ikinci kamp döneminde gençleri geri planda bıraktı.

Teknik Direktör Ersun Yanal, Gyirmot, Al Tadhamon ve Bursaspor ile oynanan son üç hazırlık maçında ağırlıklı olarak yeni transferlere şans tanıdı. Gelinen noktada, Başkan Muharrem Usta’nın, ‘Yeni sezonda altyapıdan 4-5 genç oyuncu bulunduracağız’ açıklamasının uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu.

Yorumlar | 0
üye profil