Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İtalyanlardan Cüneyt Çakır'a: Maçı feci yönetti ve anlaşılmaz düdükler çaldı

İtalyanlardan Cüneyt Çakır'a: Maçı feci yönetti ve anlaşılmaz düdükler çaldı

İtalya'nın, EURO 2016 ikinci tur maçında İspanya'yı 2-0 mağlup ederek çeyrek finale çıkması Çizme'de sevinç yaratırken, karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır'a sert eleştiriler geldi.

27.06.2016 22:54

Galibiyet, La Gazzetta dello Sport'un internet sitesinde, "Baştan çıkarıcı bir İtalya. Şimdi Almanya'nın karşısına daha korkusuz çıkacağız" başlığı kullanılırken bu takımın, Antonio Conte'nin bir şaheseri olduğu belirtildi. "Conte ve onun mucizesi. Onunla birlikte İtalya 12 kişi oynadı" ifadelerini kullanan gazete ayrıca, İspanyollardan EURO 2012 finalinin intikamının alındığını da yazdı.

Corriere dello Sport ise, Conte'nin tam bir taktik sihirbazı olduğunu öne sürdü. Gazete ayrıca, Cüneyt Çakır'ın maç yönetimine ilişkin memnuniyetsiz ifadeler kullanıp, "Çakır'ınki feci bir yönetimdi. Anlaşılmaz düdükler çaldı" eleştirisinde bulundu.

Tuttosport ise, Gök Mavililerin fantastik bir maç oynadığını yazarken, "Güzeller, kirliler ve kazananlar" ifadelerini kullandı.

Corriere della Sera ise haberinde, "Şampiyonları devirdik, bu İtalya bize rüya gördürüyor" başlığını kullandı.

Çakır'ın yönettiği dev maçta turlayan İtalya!

"TÜRK HAKEM İTALYANLARDAN İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞTI"Maçın yayıncısı devlet kanalı RAİ 1'de, özellikle müsabakanın ikinci yarısında yapılan yorumlarda, Cüneyt Çakır'ın çok kötü bir yönetim ortaya koyduğu belirtilerek, "Hakemi çok kafaya takmadan, sinirlerimize hakim olarak oyuna devam etmeliyiz" yorumu yapıldı.

Sosyal medyada yapılan birçok yorumda da İtalyan taraftarların Cüneyt Çakır'dan memnun kalmadığı ve Türkiye'nin turnuvadan elenmesinin intikamını İtalyanlardan almaya çalıştığı iddiaları ön plana çıktı.

Bir yorumda, "Hakem bir Türk. Bize, Papa'nın soykırım açıklamasının bedelini ödetiyor" denilirken bir başkasında, "Hakem Türk. Türkiye turnuvadan İtalya yüzünden elendi. Şimdi her şey anlaşıldı" diye yazıldı.

Bir Twitter kullanıcısı "Türk hakemi durdurun" diğeri ise "Türk hakem bir skandal" eleştirisi getirdi.

Karşılaşma öncesi İtalyan basınında çıkan bazı haberlerde de Cüneyt Çakır'a temkinli yaklaşılmıştı. Tuttosport, "Conte karşıtı başka bir hakem daha" diye yazarken, "Sevgili Türk hakem, senden sadece işini iyi yapmanı istiyoruz" şeklinde bir cümle kullanılmıştı.

BAŞBAKAN, MERKEL VE HOLLANDE İLE MAÇI İZLEDİBaşbakan Matteo Renzi maçı, İngiltere'nin referandumla AB'den çıkma kararı alması üzerine görüşmeler yapmak üzere gittiği Berlin'de, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile birlikte izledi. Renzi, Twitter'dan paylaştığı iletide, "Görkemli. 2-0'ı canlı olarak Berlin'de Hollande ve Merkel ile birlikte izlemenin bedeli yok. Yaşasın Gök Mavililer" diye sevincini aktardı.

Yorumlar | 0
üye profil