Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'İsterlerse gönderebilirler'

"İsterlerse gönderebilirler"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, milli maçlar için verilen arada ülkesine gitmesiyle ilgili açık bir mesaj verdi.

17.10.2016 03:03

CELAL UMUT EREN
Sarı-lacivertli teknik adam, “Milli takım aralarında hep gideceğim. Bu bilgi nasıl ortaya çıktı bilmiyorum. Eğer böyle düşünüyorlarsa, beni isterlerse gönderebilirler. Daha iyisini bulabilirlerse gönderebilirler” diye konuştu.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, milli maç aralarında ülkesi Hollanda’ya gitme durumunun hep tekrar edeceğini kaydetti.

Advocaat, sözleşmesinde böyle bir madde olduğunu belirterek, “Milli takım aralarında hep gideceğim. Milli takım aralarında oyuncuların yarısı olmuyor, diğer yardımcılar hallediyor. Bu bilgi gerçekten güzel bir bilgi. Nasıl ortaya çıktı bilmiyorum. Eğer böyle düşünüyorlarsa, beni isterlerse gönderebilirler. Daha iyisini bulabilirlerse gönderebilirler. Ben de giderim, sorun yok zaten” yorumunu yaptı.

Orta saha oyuncularının hücumculardan daha fazla üretken olmasını da değerlendiren Advocaat, “Gerçekten de forvetlerin atamamasını düşündüğümüzde, kayıplardaki sorun burada mı? Neden olmasın” diye konuştu.

Bireysel yorumlara girmek istemediğini takımını bir bütün olarak gördüğünü belirten Hollandalı teknik adam, “Bu takım geçen sezon 80 milyon harcadı, ama bu sezon harcama yok. Fark burada belki de” dedi.

Takımın ve teknik ekibin iyi niyetle çalıştığını aktaran tecrübeli çalıştırıcı, “Buraya geldiğimde salı günüydü, perşembe Grasshopper maçına çıktım. Kadro nasıl, yapısı ne, mantalite nasıl tanımamız lazımdı. Kimseyi suçlamıyorum. Bazı hoşuma gitmeyen şeyler var ama değiştiremezsiniz. Oyuncularım ve biz kendimizi geliştirmeliyiz. Yönetimimiz harika insanlar, kulüp için en iyisini verecek insanlar. Ben burada sadece kendimi ve oyuncularımı suçlarım, başkasını suçlamam” yorumunu yaptı.

Yorumlar | 0
üye profil