Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşte van Persie'nin yeni takımı

İşte van Persie'nin yeni takımı

Fenerbahçe'de bir türlü isteneni veremeyen ve sık sık sakatlanarak istenmeyen adam haline gelen Van Persie'nin gideceği takımın belli olduğu iddia edildi...

11.12.2017 10:18

Fenerbahçe'de istenmeyen adam olan Hollandalı forvete, LA Galaxy ekibi resmen talip oldu. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Van Persie'nin gitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Sarı lacivertli ekibin teknik direktörü Aykut Kocaman'ın hakkında konuşmak bile istemediği Robin van Persie, ABD Ligi'ne gidebilir. 34 yaşındaki forvetin mukavelesi bu sezon sonunda tamamlanacak. MLS takımlarından LA Galaxy, Persie'ye resmen talip oldu.

Yönetim ise 6 aylık mukavelesi kalan oyuncunun gitmesi için her türlü kolaylığı sağlayacağı öğrenildi. Fenerbahçe bu sayede sezon sonuna kadar ödeyeceği yıllık ücretten kurtulmak istiyor.

4,9 milyon Euro
Hollandalı futbolcu 4.9 milyon Euro garanti, 20 bin Euro da maç başı ücret alıyor. Ocak'ta giderse, bu rakamın yarısını Galaxy ödeyecek. Janssen'in cezası ve Soldado'nun sakatlığına rağmen Aykut Kocaman, Kasımpaşa karşısında onu yedek oturtmuştu. Persie'nin ailesinin de ABD'ye gitmek istediği kaydedildi.(Akşam)

Yorumlar | 0
üye profil