Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşte Şenol Güneş'in 10 numarası

İşte Şenol Güneş'in 10 numarası

Şenol Güneş, 10 numara pozisyonu için bu kez Aras Özbiliz'i deneyecek. Tolgay ve Oğuzhan'dan istediğini alamayan Güneş, yönetimin isteğiyle Aras'a yöneldi.

09.10.2016 16:13

Tolgay Aslan ve Oğuzhan Özyakup'u 10 numara pozisyonunda deneyen ancak verim alamayan Şenol Güneş, Aras Özbiliz'i deneyecek. Aras’tan daha çok yararlanmak isteyen Güneş’e hatırlatmada bulunan bazı yöneticiler, oyuncunun Ajax’ta bu pozisyonda oynadığını belirtti.

Tolgay ve Oğuzhan’ın 8 numara oynamak istemesi nedeniyle, farklı senaryoları da masaya yatıran tecrübeli çalıştırıcı, sezon öncesi kamp çalışmalarında Aras Özbiliz’in performansından çok memnun kalmıştı. Siyah-beyazlı kulübün deneyimli teknik direktörü, transfer bolluğu nedeniyle bu oyuncudan yeteri kadar yararlanamamanın sıkıntısını yaşadığı ifade edildi.

Ajax’ta oynadığı dönemlerde, 10 numara mevkiinde forma giyen Aras’ı hatırlatan bazı yöneticilerin, “Aras, Hollanda’da, Johan Cruff’un 14 numarasını giyiyordu. Ajax Yönetimi bir oyuncuya boşu boyuna 14 numarayı vermez. Belki de Aras, yeni sezonun 10 numarası olabilir” diye konuştukları ortaya çıktı.

Hem her iki kanatta, hem forvet arkası oynama özelliği nedeniyle, Ermenistan Milli Takımı’nın da vazgeçilmezi olan ve şu sıralar milli takım kampında bulunan Aras’ın da teknik heyetle yaptığı görüşmelerde orta sahanın her yerinde oynayabileceğini söylediği bildirildi.

Başkan Fikret Orman’ın, transferinde bizzat ilgilendiği bu oyuncuyu zaman zaman forvet arkasında deneyen Şenol Güneş’in, ilk on birde olmasa bile, Aras’ı iddialı bir alternatif olarak hazır tutmaya çalışacağı vurgulandı.

Yorumlar | 0
üye profil