İşte Fenerbahçe'nin merak edilen yeni sistemi!

İşte Fenerbahçe'nin merak edilen yeni sistemi!
Yayınlanma Tarihi: 07.07.2018 12:35 | Değiştirme Tarihi: 07.07.2018 12:35

Fenerbahçe'de teknik direktör Cocu, takıma yeni sistemi uygulatmak için çalışıyor. İşte yeni sistemde Cocu'nun seçimleri...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, mevcut kadroya kendi sistemini uygulatmak için çalışıyor. Bugünkü tabloda orta saha Mehmet Ekici, Souza, Giuliano’dan oluştu, forvette Valbuena, Soldado, Alper buluştu.

Fenerbahçe Teknik direktörü Phillip Cocu, çalışmalarda 4-3-3 sistemi üzerinde duruyor.
 
Hollandalı teknik adam, takımın son üç sezondur oynadığı çift ön liberolu düzeni teke düşürecek, Bu çerçevede orta sahayı Mehmet Ekici, Souza, Giuliano’dan oluşturan çalıştırıcı, bu üçlünün önüne de Valbuena, Soldado ve Alper Potuk'u  koyacak. Çalışmalarda orta sahadaki üçlünün içine genç futbolcu Eljif Elmas da dahil oluyor. Ozan Tufan ise şimdilik alternatif olarak görünüyor. Dirar’ın takıma katılmasının ardından sağ kanatta Alper’in yerine Faslı futbolcu denenecek.
 
Sarı-lacivertliler transferde sessiz. Mali sebepler ve Cocu’nun takımı tanımak istemesi sebebiyle henüz takıma katılan bir isim olmadı.Kısıtlı mali imkanlar nedeniyle sarı lacivertliler transferde hata yapmak istemiyor.
 
Bu nedenle Cocu, takımı ve oyuncuları tam olarak tanıyıp kalacak ve gideceklere karar verilecek. Kesin olarak iki bölgeye transfer yapılacak. Zaten bunlar için çalışma sürüyor. Fernandao’nun ayrılmasından sonra golcü arayışlarını sürdüren sarı lacivertliler, orta saha içinse Wilshere’dan haber bekliyor. Bu iki bölge dışındaki pozisyonlar içinse ilk etapta acele edilmeyecek. Giden isimlere göre karar verilecek.
(Skorer)