Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşte Beşiktaş’ın yeni transferi Adriano’nun bilinmeyenleri...

İşte Beşiktaş’ın yeni transferi Adriano’nun bilinmeyenleri...

1984’te Brezilya’da doğan Adriano Correia Claro ya da kısaca Adriano, kariyerine doğduğu şehrin takımı olan Coritiba’da başladı.Burada profesyonelliğe adım atan Adriano, Coritiba ile üç sezon geçirdikten sonra 21 yaşında Sevilla’nın yolunu tuttu.Ve parlayışı başladı.

25.07.2016 01:06

 

Sevilla’daki ilk sezonundan itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Adriano, adından sıkça söz ettiren bir oyuncu oldu. Özellikle 2004 yılında hayata gözlerini yuman Sevilla’nın unutulmaz oyuncusu Antonio Puerta’nın boşluğunu dolduran Adriano, kısa sürede tribünlerin en sevdiği isimlerden biri haline geldi.

‘SENiN FARKIN BU OLSUN’
Tam 6 sezon formasını giydiği Sevilla’da birbirinden önemli işlere imzasını atan Adriano, 2010 yılında 9,5 milyon Euro karşılığında Katalan devi Barcelona’nın yolunu tuttu. Sevilla ile 2 kez UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu ve 1 UEFA Süper Kupası zaferi yaşayan Adriano, Barcelona’da ise 4 lig şampiyonluğu, 2 Şampiyonlar Ligi, 2 Kıtalararası Dünya Kupası şampiyonluğu, 2 UEFA Süper Kupası, 3 İspanya Süper Kupası ve 3 kez de İspanya Kral Kupası zaferine ulaştı.

Adriano’nun kariyerindeki en büyük dönüm noktası ise daha 8 yaşında yaşadığı sakatlık oldu. Sağ ayağından yaşadığı acı verici sakatlık sonrası babasının, “Bu önemli değil. Sol ayaklı bir futbolcuya dönüşebilirsin. Eğer istersen bu senin farkın olabilir” sözleri sonrası çok çalışarak sol ayaklı bir futbolcu haline gelen Adriano, bu değişimle birlikte Roberto Carlos’un halefi olarak gösterilmeye başlandı.

FAKiR, DiNDAR, DUYGUSAL
Adriano’nun da öyküsü Brezilya’dan çıkan oyunculardan çok farklı değil. Babası bir fabrika işçisi olan oyuncunun annesi ise evlere temizliğe gidiyordu. Sokaklarda başladığı futbola babasının çalıştığı fabrikanın geniş alanlarında devam etti. Genç yaşlardan beri birlikte olduğu kız arkadaşıyla evlenen ve iki çocuk sahibi olan Adriano aynı zamanda dini inançları oldukça yüksek bir oyuncu olarak da biliniyor. Adriano’yu farklı kılan özelliklerinin başında hemen hemen her pozisyonda oynayabilmesi geliyor. Tekniği, hızı ve çok yönlü oluşu onu diğer sol beklerden ayırıyor. Skora yaptığı katkılarla da bilinen Adriano, kanattan yaptığı etkili ortalarla da forvet oyuncuları için önemli bir fırsat.

Yorumlar | 0
üye profil