İstanbul'da otobüse bisikletiyle binen kadına şoförden saldırı!

İstanbul'da katlanan bisikletiyle seyahat etmek suretiyle özel halk otobüsüne binen binen kadına otobüsün şoförü saldırdı. Otobüs şoförünün maske takmadığı gözlenirken olay anı saldırıya uğrayan kadının cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydetti. Şikayetçi olduğunu belirten kadının yaşadığı olayla ilgili daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, kişisel Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Özel Halk Otobüsü sürücüsü ile bir kadın yolcumuz arasındaki üzücü ve asla kabul edilemez olayla ilgili tahkikat başlatılmış olup, sürücünün lisansı askıya alınmıştır" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 10:16
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 10:16

Saldırı anına dair sosyal medyada paylaşılan videoda, şoförün bisikleti ile otobüse binen kadın yolcuya "Maymunluk yapıyorsun burada", "Bunun bir de inerkeni var" diye tehdit ettiği görülüyor. Şoför aynı zamanda kadın yolcuya "Ben sizi alkollü şekilde taşımıyorum. Ben alkollü yolcu taşımıyorum. Pis sarhoşlar" dediği duyuluyor.

Olaya ilişkin İBB Sözcüsü Murat Ongun, konuyla ilgili olarak, "Özel Halk Otobüsü sürücüsü ile bir kadın yolcumuz arasındaki üzücü ve asla kabul edilemez olayla ilgili tahkikat başlatılmış olup, sürücünün lisansı askıya alınmıştır" açıklaması yaptı.