İspanyol devi, Radamel Falcao'yu istiyor

La Liga'ya istediği başlangıcı yapamayan Sevilla, Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldız golcüsü Radamel Falcao ile ilgilenmeye başladı.

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2019 10:17
Değiştirme Tarihi: 18.10.2019 10:19
İspanyol devi, Radamel Falcao'yu istiyor

Sevilla Sportif Direktörü Monchi, Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao'yu listesinin ilk sırasına aldı.

İspanyol futbol sitesi Don Balon'un haberine göre; bu sezon iyi bir performans sergileyen Sevilla, La Liga'da zirvenin 5 puan gerisinde 6. sırada yer alıyor. UEFA Avrupa Ligi'nde ise ikide iki ile 6 puan yapan Sevilla, oynadığı futbolu sonuca çevirmekte zorluk yaşıyor.

GARANTİ FORVET İSTİYOR

Savunma ve orta sahasında hiçbir sorun olmadığını düşünen Lopetegui, forvete ise 'garanti' gözüyle bakacağı bir isim istedi. Luuk de Jong'un adaptasyon sürecini atlatamaması ve İspanyol futboluna uyum sağlayamaması, Javier Hernandez'in tek forvet oynayamaması, Munir El Haddadi ve Munas Dabbur'un ise antrenman performanslarının bile yetersiz olduğu vurgulandı.

4 FORVET DE SINIFTA KALDI

4 yeni forveti için toplam 38 milyon euro bonservis ödeyen Sevilla, toplam 3 gol ve 1 asistlik katkı aldı. Ligde ise 4 isim de gol veya asist katkısı sunamadı.

LİSTENİN TEPESİNDE FALCAO VAR

Ocak ayında forvet transferi yapma kararı alan Sevilla'da Monchi, listesinin ilk sırasına Radamel Falcao'yu yazdı. Falcao'nun İspanya La Liga'yı iyi bilmesi, kalitesi ve tecrübesiyle çok öne çıktığı, Sevilla'nın da bu transfer için Galatasaray'ın kapısını çalacağı belirtildi.