Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İsmail Kartal: "Kulübede bile faydalı"

Tecrübeli hoca, Kamerunlu golcüsünün yedek kalmayı sorun etmediğini ifade etti. “Takımı motive eden yapıcı bir karakter. Kulübede bile takıma faydalı” dedi.

20.04.2015 10:36

Fenerbahçe’nin sezon başından bu yana verim alamadığı Emenike’nin ilk 11’deki yerini kaybetmemesi teknik direktör İsmail Kartal’ın eleştirilmesine neden oluyordu.

Tecrübeli hocanın Webo’ya şans tanımaması ise eleştirilerin çıkış noktasını oluşturuyordu. Kartal bu yöndeki tenkitlere yanıt verirken “Ben tüm futbolcularımaeşit mesafedeyim” ifadelerini kullandı.

"Her takımın ihtiyacı"

Kamerunlu’nun yedek kalmayı sorun etmediğini belirten Kartal “Ben oyuncutercihlerimi taktiğe, rakibe göre yapıyorum. Webo’yu da her görev verdiğimde hazırbuluyorum. Ancak oynamadığında bile takıma faydalı. Arkadaşlarını sürekli motive eden, tecrübesini gençlere aktaran, yapıcı bir karakter. Kulübede oturması bile fayda sağlıyor. Her takımın ihtiyaç duyduğu bir oyuncu tipi” diye konuştu.

Bu arada Kartal’ın bugünkü Bursa maçında Emenike’ye gelebilecek olası tepkiler nedeniyle Webo’yu ilk 11’de oynatması bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil