İşitme engelli maratoncu Kadir Çelik işitme engelli çocuklar için koştu

İşitme engelli maratoncu Kadir Çelik, 20 Eylül 2020 Pazar günü düzenlenen İstanbul Yarış Maratonu’nda işitme engelli çocukların erken ve okul öncesi dönem eğitimlerinde farkındalık yaratmak ve Çocuk Eğitim Derneği’nin “Sessizliğime Kulak Ver” projesini desteklemek için koştu. Sporcu, maratonu bir saat 46 dakikada başarıyla tamamladı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 15:36
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 15:36
İşitme engelli maratoncu Kadir Çelik işitme engelli çocuklar için koştu

1983 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gelen Çelik’in, bebekliğinde geçirmiş olduğu ateşli havaleden dolayı iki kulağında da işitme kaybı var. Her iki kulağındaki işitme cihazlarının yardımıyla duyan Çelik, ilkokul eğitiminin ardından ortaokulu dışarıdan bitirdi ve eğitimine bilgisayar ve işaret dili kurslarıyla devam etti. Şu an özel bir şirketin muhasebe bölümünde çalışan Çelik’in hayatının önemli bir parçasını katıldığı maratonlar oluşturuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

42 km'lik geleneksel maratondan daha uzun mesafelerin kimi zaman zorlu arazilerde koşulduğu koşularda olağanüstü dayanıklılık performansları sergileyen Çelik, 8 Kasım 2020 tarihinde 42 K İstanbul Maratonu’nda ve 30 Kasım 2020’de Kaz Dağları’nda düzenlenecek olan 114 K İDA Ultra Maratonu’nda yeniden işitme engelli çocukların erken ve okul öncesi dönem eğitimlerinin farkındalığı için koşacak.

Haber ile ilgili metin girin!.