Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Işık' doğudan yükseldi!

'Işık' doğudan yükseldi!

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda boy gösterecek olan üç kız kardeş de iddialı. Avrupa’da zirveye çıkmayı başaran Kader Işık, “Samsun’da zirveye çıkacağız” dedi.

20.07.2016 05:01

ONUR DİNÇER - RÖPORTAJ
Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda mücadele edenler arasında, üç karateci kızkardeş de bulunuyor. Rezzan Işık (23), Zeliha Işık (21), Kader Işık’ın (19) azimli mücadelesi dikkat çekiyor.

Karslı bir ailenin kızları olan üç kardeş, uluslararası başarılarla anne babalarının yüzünü güldürdü. İşitme engelli kızlarının bu başarısıyla övünen Işık ailesi, aynı zamanda buradan gelen gelirle İstanbul’da başını sokacak bir ev sahibi oldu.

Avrupa Şampiyonluğu bulunan Kader, karete hocası olan amcalarının kendilerine çok yardım ettiğini belirterek, “Çalışmalarımıza İstanbul’da 2005 yılında başladık. Eskiden çok kötü şartlarda yaşıyorduk. Şimdi ise bir ev sahibi olduk ve daha iyi şartlarda yaşıyoruz. Samsun’da düzenlenecek şampiyonada tek hedefim şampiyonluk” dedi.

Rezzan ise şu ifadeleri kullandı: “2013 Sofya’daki Deaflympics’e hazırlanırken köprücük kemiğim kırıldı. Doktorlar yarışmamı tavsiye etmedi ve son kararı bana bıraktı. Ben de ne olursa olsun yarışmaya karar verdim ve Sofya’da katada 3. oldum. Samsun’daki şampiyona için de çok heyecanlıyız. Hem dünya şampiyonasında, hem de gelecek yıl Deaflympics’te zirveye çıkmak istiyoruz.”

Öte yandan şampiyonada dünkü müsabakalar, kafilelerin tamamlanması için bir gün ertelendi. Organizasyon, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde prova niteliği taşıyor.

Yorumlar | 0
üye profil