İran ligi ekiplerinden Traktör Sazi ile macerası sona eren Mustafa Denizli'den ilk açıklama

4 maçtır galibiyet alamayan Mustafa Denizli'nin Traktör Sazi serüveni sona erdi. Türk futbolunun en değerli ve en tecrübeli teknik adamları listesinde ilk sıralarda yer alan Mustafa Denizli ile Traktör Sazi'nin yolları ayrıldı. Denizli'den ilk açıklama geldi.

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2019 14:36
Değiştirme Tarihi: 07.12.2019 14:36
İran ligi ekiplerinden Traktör Sazi ile macerası sona eren Mustafa Denizli'den ilk açıklama

Türk futbolunun en tecrübeli teknik adamlarından Mustafa Denizli'nin Traktör macerası kısa sürdü. İran'ın Traktör takımında görev yapan Mustafa Denizli'nin, alınan kötü sonuçlar nedeniyle görevine son verildi.

İran'ın Tractor takımının başında olan Mustafa Denizli, son maçlarda alınan kötü sonuçlar nedeniyle görevinden alındı.

İran ekibinden yapılan açıklamada, Mustafa Denizli ile yapılan görüşmeler sonucunda yolların ayrıldığı belirtilirken, "Güle güle Mustafa Denizli. Çektiğin zahmetler için teşekkürler" ifadeleriyle ayrılık duyuruldu.

4 MAÇTIR KAZANAMIYORDU

Tractor'ün başında 11 maça çıkan Mustafa Denizli; 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alırken oynanan son 4 maçta 3 puanla tanışamamıştı.

Mustafa Denizli Türkiye'de ise son olarak Kasımpaşa'da görev yapmıştı.

"GÜNLERCE ARABADA KONAKLADIM"

Ayrılık sonrası Fotomaç'a konuşan deneyimli teknik adam, "Ayrılık kararımı yönetime 1 ay önce zaten bildirmiştim. Buradaki psikolojik faktörler ve sağlığım konusundaki endişelerim bu kararı almamdaki etkenler... Deprem yaşanmıştı İran'da. Günlerce arabalarda konakladığımız zamanlar oldu. Halkın da tedirginliği üst seviyedeydi. Korku faktörü haliyle psikolojimi de etkiledi. Ayrıca sağlığım için de bu kararı aldım. Şunu da belirtmeliyim ki bu sonucun sportif başarısızlıkla ilgisi yok. Takım olarak zaten iyi bir gidişat sergiliyorduk. 1 aylık bir süreci kapsıyor ayrılık talebim ancak şimdi sonuca kavuştu." dedi.