Inter'den G.Saray'a Telles darbesi!

Inter’in Yuto Nagatomo ile sözleşme yenilemesiyle Telles’in Galatasaray’a dönme ihtimali arttı. Inter’in 8.5 milyon Euro’luk opsiyonu ödemesi çok zor... Inter'in Yuto Nagatomo ile sözleşme yenilemesiyle Telles'in Galatasaray'a dönme ihtimali arttı. Inter'in 8.5 milyon euroluk opsiyonu ödemesi çok zor...

Yayınlanma Tarihi: 09.04.2016 12:17
Değiştirme Tarihi: 09.04.2016 12:22

UEFA'dan Finansal Fair Play nedeniyle Galatasaray gibi men cezası alması gündemde olan Inter, Japon sol beki Yuto Nagatomo ile sözleşme tazeledi. Eski Galatasaray teknik direktörü Roberto Mancini'nin çalıştırdığı Inter, bu hamle ile sarı kırmızılı taraftarların beklentilerini bir anda söndürdü. İtalyan kulübünden yapılan açıklamada Inter'in sol bek oyuncularından Japon yıldız Yuto Nagatomo ile 2019 yılına kadar sözleşme yenilendiği belirtildi. Inter'de bu sezon kiralık olarka forma giyen ve sezon sonunda bonservisinin Galatasaray'dan alınarak sarı kırmızılı takıma büyük bir gelir getirmesi beklenen Alex Telles'in durumu da böylelikle zora girmiş oldu. Telles'in satın alma opsiyon bedelinin Inter kulübü tarafından yüksek bulunduğu da gelen haberler arasında.
 

Galatasaray indirime yanaşmıyor


Telles'in gösterdiği performansa göre maliyetini yüksek bulan Interli yöneticilerin Alex Telles'i daha düşük bir bonservisi ile kadrosuna katmak istediği haberleri bir süredir hem İtalyan hem de Türk basınını meşgul ediyordu. Galatasaray kulübü 8.5 milyon Euro bedel biçtiği Telles'in bonservisinde indirime yanaşmayacağını açıklamıştı.
 

Yönetim hiç mutlu değil


Telles ile ilgili gelişmelerden Galatasaray yönetimi hiç mutlu değil. Zira 8.5 milyon Euro bonservis bedelini gelir kalemlerine yazmışlardı bile. Eğer Telles geri dönerse hem bu gelirden olacaklar hem de yüksek ücret ödemeye devam edecekler.