Galatasaray'a Telles piyangosu!

UEFA Finansal Fair Play denetiminden yüzünün akıyla çıkmak için büyük uğraş veren G.Saray'a piyango vurdu.

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2015 12:19
Değiştirme Tarihi: 06.10.2015 14:53

UEFA’yı Finansal Fair-Play denetimi için ertelemeye ikna etmeye çalışan G.Saray’a piyango vurdu. Sarı kırmızılı kulüp dün UFEA yetkilileri ile yaptığı toplantıda mali konularda yaptıkları hamlelere dikkat çekerek son dönemdeki tasarruf politikasını en büyük arguman olarak sunmuştu. Bu tasarruf planı içerisindeki en önemli maddelerden biri ise kadro sayısının düşürülmesiydi. Bu  operasyonda maddi olarak en büyük getiriyi ise Melo’nun 3.7 milyon euroya satılması, Telles’in ise 1.5 milyon euroya Inter’e kiralanmasından geldi. UEFA’yı bu konuda tam olarak ikna edemeyen G.Saray’a müjde yine Inter’den geldi. Inter kiralık olarak kadrosuna kattığı Alex Telles’in bonservisini almak için harekete geçti. İtalyan ekibi üstelik bu transferi sezon sonunda değil Ocak ayında bitirmek niyetinde. Bu transferin gerçekleşmesi halinde G.Saray elde edeceği para ile gelecek yıl tabi tutulacağı UFEA Finansla Fair Play denetimine maddi olarak daha da rahatlamış olarak girecek.

 

Inter'in Telles planı

 

Inter Alex Telles'in bonservisi için izleyeceği yol haritasını belirledi, sportif direktör Ausilio ara transfer dönemi için kolları sıvadı.

 

Galatasaray'dan satın alma opsiyonuyla birlikte Inter'in yolunu tutan Alex Telles için İtalyan ekibinin stratejisi belli oldu. Çizme basınında yer alan haberlere göre Milano ekibi, Brezilyalı sol bekin performansından son derece memnun kaldı ve bonservisini almaya karar verdi, bunun için de bir yol haritası belirledi.

 

22 yaşındaki futbolcuyu 1 Temmuz'a kadar 8.5 milyon euro karşılığında bonservisiyle kadrosuna katma hakkı bulunan Inter, Telles için bu tarihi beklemeyecek. Ocak ayında Galatasaray'ın kapısını çalacak olan mavi-siyahlılar oyuncuyu sarı-kırmızılı ekipten isteyecek.

 

Ancak Inter belirlenen satın alma opsiyonu için pazarlık yapacak. Inter Sportif Direktörü Piero Ausilio'nun yürüteceği transfer harekatında Galatasaray'dan indirim yapmasını isteyecek. İstanbul'a gelerek sarı-kırmızılı yöneticilerle görüşecek olan Ausilio bu indirim teklifini kendilerine iletecek ve kabul edilmesi durumunda Inter Alex Telles'i ara transfer döneminde kadrosuna katacak.

 

7 milyon euroya biter

 

Inter Kulübü'nün Galatasaray'ın yapacağı indirimin 1 ya da 2 milyon Euro dolaylarında olmasını beklediği, 7 milyon euro bonservisle bu transferi gerçekleştirebileceği belirtildi. Telles'in de Milano'daki yeni hayatından son derece memnun olduğu, Galatasaray'a dönmeyi düşünmediği vurgulandı. 

 

Telles en iyiler arasında 


Marca gazetesi Inter'de patlama yapan Alex Telles'i, Agüero ve Alexis Sanchez gibi yıldızlarla aynı kadroda gösterdi.  


Alex Telles Inter'deki başarılı performansının karşılığını haftanın 11'ine seçilerek aldı. Marca gazetesi tarafından yapılan Avrupa'da haftanın en iyi Amerikalı futbolcuları sıralamasında Telles en iyi isimler arasına adını yazdırdı. 


Inter'in son olarak Sampdoria ile oynadığı maçta da 90 dakika forma giyen Brezilyalı sol bek, İspanyollar tarafından da övüldü. Sergio Agüero, Alexis Sanchez gibi geride bıraktığımız haftaya damga vuran isimler arasında gösterilen oyuncu için Marca'nın yorumunda şu ifadeler kullanıldı: 
"Inter'de her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Özellikle ofansif yönündeki kuvvetin bu gelişimde büyük payı var. Hızlı ve dikine oynuyor. Sampdoria maçında bunu en iyi şekilde gösterdi."

 

 

Haber ile ilgili metin girin!.