Inter'e Southampton şoku!

Inter'e Southampton şoku!

UEFA Avrupa Ligi'nde İtalya'nın Inter takımı, deplasmanda 1-0 öne geçtiği maçta İngiliz temsilcisi Southampton'a 2-1 yenildi.

04.11.2016 03:16

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki 2 numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları tamamlandı.

C Grubu'nda milli futbolcu Yunus Mallı'nın 90 dakika sahada kaldığı maçta, Alman ekibi Mainz 05 deplasmanda Belçika temsilcisi Anderlecht'e 6-1 mağlup oldu. Diğer karşılaşmada ise Azerbaycan ekibi Gebele ağırladığı Fransız temsilcisi Saint-Etienne'e 2-1 yenildi.

E Grubu'nda İtalyan ekibi Roma 3. hafta maçında sahasında 3-3 berabere kaldığı Avusturya temsilcisi Austria Wien'i deplasmanda 4-2 mağlup etti.

Türk hakem Hüseyin Göçek'in yönettiği I Grubu maçında Fransız ekibi Nice konuk ettiği Avusturya temsilcisi Salzburg'a 2-0 mağlup oldu.

K Grubu'nda İtalya'nın Inter takımı, deplasmanda 1-0 öne geçtiği maçta İngiliz temsilcisi Southampton'a 2-1 yenildi.

J Grubu'nda oynanan maçta Azerbaycan ekibi Karabağ deplasmanda Yunan temsilcisi PAOK'u 1-0'la geçti. Gruptaki ikinci galibiyetini elde eden Karabağ, puanını 7'ye yükseltti.

UEFA Avrupa Ligi grup maçlarında alınan skorlar şöyle:
A GrubuFenerbahçe (Türkiye) - Manchester United (İngiltere): 2-1Zorya Luhansk (Ukrayna) - Feyenoord (Hollanda): 1-1

B GrubuAPOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Young Boys (İsviçre): 1-0Astana (Kazakistan) - Olympiakos (Yunanistan): 1-1

C GrubuAnderlecht (Belçika) - Mainz 05 (Almanya): 6-1Gebele (Azerbaycan) - Saint Etienne (Fransa): 1-2

D GrubuMaccabi Tel Aviv (İsrail) - AZ Alkmaar (Hollanda): 0-0Zenit (Rusya) - Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti): 2-1

E GrubuAustria Wien (Avusturya) - Roma (İtalya): 2-4Astra Giurgiu (Romanya) - Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti): 1-1

F GrubuSassuolo (İtalya) - Rapid Wien (Avusturya): 2-2Athletic Bilbao (İspanya) - Genk (Belçika): 5-3

G GrubuPanathinaikos (Yunanistan) - Standard Liege (Belçika): 0-3Ajax (Hollanda) - Celta Vigo (İspanya): 3-2

H GrubuBraga (Portekiz) - Atiker Konyaspor (Türkiye): 3-1Gent (Belçika) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 3-5

I GrubuNice (Fransa) - Salzburg (Avusturya): 0-2Schalke 04 (Almanya) - Krasnodar (Rusya): 2-0

J GrubuPAOK (Yunanistan) - Karabağ (Azerbaycan): 0-1Fiorentina (İtalya) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 3-0

K GrubuSparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Hapoel Beer Sheva (İsrail): 2-0Southampton (İngiltere) - Inter (İtalya): 2-1

L GrubuVillarreal (İspanya) - Osmanlıspor (Türkiye): 1-2Zürich (İsviçre) - Steaua Bükreş (Romanya): 0-0 

Yorumlar | 0
üye profil